null

S3KTOR 2014 – ostatnie dni głosowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kampanie społeczne, projekty artystyczne, pikniki rodzinne, wydarzenia kulturalne i sportowe. 44 inicjatywy, zrealizowane w zeszłym roku przez organizacje pozarządowe zostały nominowane do nagrody głównej w konkursie S3KTOR 2014. Głosowanie trwa tylko do 30 kwietnia.

Spośród 44 nominowanych aktywności każdy do końca kwietnia ma szansę wskazać, która z nich jest najlepsza. Zapraszam wszystkich warszawiaków do głosowania. Przedsięwzięcie, o największej liczbie głosów poparcie otrzyma prestiżową nagrodę mieszkańców – mówi Urszula Majewska, zastępca dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Spośród nominowanych 44 inicjatyw Kapituła Konkursu S3KTOR wybierze zwycięzców każdej z kategorii oraz zwycięzcę nagrody Grand Prix, ufundowanej przez partnera konkursu – Tramwaje Warszawskie. Równolegle odbywa się internetowe głosowanie - rywalizacja o  Nagrodę Mieszkańców. Każda osoba może oddać swój głos na jedną z nominowanych inicjatyw na pośrednictwem strony urzędu www.ngo.um.warszawa.pl. By zagłosować na wybraną inicjatywę wystarczy kliknąć w logo konkursu. Na stronie można zapoznać się z opisami wszystkich inicjatyw oraz uzyskać szczegółowe informacje na temat przebiegu konkursu.

Dodatkowym wydarzeniem towarzyszącym głosowaniu będzie przejazd Tramwaju Promocyjnego w niedzielę, 26 kwietnia, w godzinach 12.00-21.00, w którego przestrzeni nominowane organizacje będą mogły zaprezentować się i zachęcić do oddania głosu na wybraną inicjatywę.

Tramwaj będzie poruszał się po trasie: pl. Narutowicza – pl. Zawiszy – Okopowa – rondo Radosława – Dw. Gdański – rondo Starzyńskiego – pl. Hallera – Dw. Wileński – Stare Miasto – Metro Ratusz-Arsenał – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Politechnika – Filtry – pl. Narutowicza. Czas jednego przejazdu wynosi około godziny. Tramwaj będzie odjeżdżał z pl. Narutowicza o godzinach: 12.30, 13.30, 15, 16, 17, 18.30, 19.30, 20.30.

Konkurs S3KTOR, organizowany przez m.st. Warszawa to okazja do pokazania i wypromowania najlepszych inicjatyw podjętych przez organizacje pozarządowe. Cieszy się niesłabnącą popularnością wśród organizacji – do tej pory w czterech edycjach konkursu wzięło udział ponad 500 inicjatyw. Dziesięć różnorodnych kategorii, w których można zgłaszać inicjatywy sprawia, iż w konkursie może wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz mieszkańców miasta. Są to między innymi: edukacja, ekologia i środowisko przyrodnicze, kultura i sztuka, pomoc społeczna, przestrzeń miejska, społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka, społeczność lokalna, sport i rekreacja, zdrowie, a także kategoria projekty interdyscyplinarne, która skupia wszystkie inicjatywy, które wykraczają poza jedną kategorię konkursową.

Do tegorocznej, piątej edycji konkursu zgłoszono ponad 163 inicjatyw. Najwięcej nadesłano w kategoriach: „Kultura i Sztuka” oraz „Projekty interdyscyplinarne”. Spośród zgłoszonych inicjatyw, aż 44 zostały nominowane do Nagrody Głównej. Co warto podkreślić, w konkursie S3KTOR nominacji dokonują same organizacje pozarządowe.

W stolicy, zarejestrowanych jest blisko 12 000 organizacji pozarządowych, czyli stowarzyszeń i fundacji społecznych tak zwanego trzeciego sektora, złożonych z aktywnych mieszkańców. Miasto wspiera ciekawe i godne naśladowania inicjatywy, zwłaszcza lokalne, poprzez współpracę finansową lub pozafinansową. Aby pokazać i docenić działania organizacji został ogłoszony konkurs promujący działalność trzeciego sektora.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej lub profilu facebookowym