null

Ruszyły zapisy na Leśną Triadę Biegową w Lesie Kabackim

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Las, pod drzewami zielony mech. Poprzez konary drzew przebija się słońce. Na zdjęciu logotyp, napis: Leśna triada biegowa
Leśna Triada Biegowa – Szlak wiosny. Sobota, 2 kwietnia, w Lesie Kabackim. | Autor: UM Warszawa

Pierwszy bieg „Szlak wiosny”, który odbędzie się w ramach nowego cyklu imprez sportowych - Leśnej Triady Biegowej, już 2 kwietnia. Od dziś miłośnicy biegania mogą zgłaszać chęć udziału w tym bezpłatnym wydarzeniu sportowym.

Leśna Triada Biegowa to propozycja dla wszystkich, którzy kochają sport oraz przyrodę albo po prostu lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Teraz chcemy otworzyć się na kolejne wyzwania i zaprezentować leśną stronę naszego miasta. Inicjatywa Lasów Miejskich i Aktywnej Warszawy to modelowy przykład korzyści, jakie może przynieść mieszkańcom współpraca miejskich jednostek – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Pierwsza impreza Leśnej Triady – Szlak wiosny – odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia w Lesie Kabackim. Rejestracja dorosłych zawodników na 5 km odbywa się poprzez formularz, a zapisy dla dzieci (od rocznika 2010) będą otwarte w dniu imprezy. Wydarzenie rozpocznie się biegiem najmłodszych o godz. 10:30, a od godz. 11:00 w czterech turach startować będą dorośli. Na godz. 12:30 zaplanowano też spacer nordic walking.

Drugie wydarzenie w ramach Leśnej Triady Szlak nadchodzącego lata zaplanowano na 4 czerwca w Lesie Sobieskiego, a trzecie Szlak nadchodzącej jesieni na 17 września w Lesie Bielańskim.

Warszawa to miasto, które całą dobę tętni życiem i które się nigdy nie zatrzymuje. Leśna Triada Biegowa ma pokazać mieszkańcom jego spokojniejsze oblicze. Na terenie Warszawy znajduje się wiele pięknych, zielonych terenów, przynoszących relaks i ukojenie. Zapraszamy do ich odkrycia i szerszego poznania. Czekamy na każdego z Was! – zaprasza do udziału Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy.

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny. Obowiązuje tylko rejestracja udziału w systemie zapisów online. Każdy z biegów zostanie zorganizowany w reżimie sanitarnym i zgodnie z aktualnymi przepisami.