null

Ruszyły zapisy na „Szlak w stronę lata”!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Las, pod drzewami zielony mech. Poprzez konary drzew przebija się słońce. Na zdjęciu logotyp, napis: Leśna triada biegowa
Ratusz zaprasza na bieganie po lesie | Autor: UM Warszawa

Biegacze! Wystartowały dziś zapisy do zawodów „Szlak w stronę lata” - drugiej odsłony cyklu „Leśna Triada Biegowa”. Bieg odbędzie się 4 czerwca w Lesie Sobieskiego. Udział w imprezie jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

„Leśna Triada Biegowa” to połączenie sportowej rywalizacji, ze spędzeniem czasu na łonie natury. Biegi rozgrywane w różnych warszawskich lasach pozwalają poznać stolicę od „zielonej strony”. Podczas imprezy zorganizowane zostaną biegi na dystansach: 5 km dla młodzieży i dorosłych oraz 500 m i 1000 m dla dzieci. Organizatorzy zachęcają też do spacerów nordic walking, warsztatów edukacyjnych, zabaw i gier plenerowych dla rodzin z dziećmi.

Leśna Triada Biegowa to doskonała propozycja dla aktywnych rodzin. Inicjatywa Lasów Miejskich i AKTYWNEJ WARSZAWY stwarza możliwości wspólnego wypoczynku i przeżywania sportowych emocji. W tych biegach stawiamy także na edukację. Warsztaty przyrodnicze pozwolą najmłodszym na lepsze poznanie leśnego ekosystemu i odkrycie wielu tajemnic oraz niespodzianek, które kryje Las Sobieskiego w dzielnicy Wawer - podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Impreza odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, w Lesie Sobieskiego. Biuro zawodów oraz strefy startu, mety i rekreacji zostaną zlokalizowane w pobliżu siedziby Lasów Miejskich – przy ul. Korkowej 170 A w Warszawie.

Początek czerwca to czas, kiedy wielu z nas szuka relaksu i wyciszenia w otoczeniu zieleni, zwłaszcza w stołecznych lasach. Zachęcamy do ich szerokiej eksploracji i odkrywania zielonych zakamarków tętniącej życiem stolicy. Czekamy na każdego z Was! Do zobaczenia w Lesie Sobieskiego! – zaprasza Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny. Trzeba się tylko zarejestrować w systemie zapisów, bądź w Biurze Zawodów w dniu imprezy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie AKTYWNEJ WARSZAWY oraz Lasów Miejskich.