null

Ruszyła rejestracja instytucji do Nocy Muzeów 2024

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

18 maja 2024 r. odbędzie się XX edycja jednego z najbardziej lubianych przez warszawiaków wydarzeń kulturalnych – Nocy Muzeów. Od dzisiaj m.st. Warszawa przyjmuje zgłoszenia instytucji, które chcą wziąć udział w akcji.

W Nocy Muzeów mogą wziąć udział instytucje, które działają na rzecz kultury, sztuki, nauki lub historii na terenie Warszawy. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą internetowego formularza, który będzie aktywny do 15 marca 2024 r., do godz. 23:59. Przed wypełnieniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem rejestracji.

Program przygotowywany przez instytucje powinien być bezpłatny dla wszystkich uczestników wydarzenia oraz musi rozpocząć się najwcześniej w południe 18 maja, a zakończyć w tym samym dniu lub w godzinach porannych 19 maja.

Placówki, podobnie jak w roku poprzednim, mogą zorganizować tradycyjne zwiedzanie instytucji wewnątrz, na zewnątrz lub online.

Bieżące informacje dotyczące akcji będą publikowane fanpage’u wydarzenia.

Noc Muzeów 2023

W kilkuset wydarzeniach zorganizowanych podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów wzięło udział 245 tysięcy. Spośród 270 placówek najchętniej odwiedzanym miejscem było Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, do którego przyszło ponad 21 tys. osób. Na drugim miejscu znalazło się Muzeum Narodowe w Warszawie – 13,5 tys., a na trzecim Zamek Królewski w Warszawie – 11 tys.