null

Rusza budowa Nowej Skry

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Rafał Motyl

Boisko treningowe z sześciotorową bieżnią lekkoatletyczną, strefa rzutów, boisko do rugby, ścieżki biegowe, siłownie plenerowe, alejki parkowe, staw i ogród deszczowy powstaną jako pierwsze na Nowej Skrze. Zakończenie pierwszego etapu zmian w kompleksie sportowym przy ul. Wawelskiej zaplanowano na wiosnę 2025 r.

Jeszcze dwa lata temu to miejsce wyglądało zupełnie inaczej. Uporządkowaliśmy je i wreszcie zaczynamy pierwszy etap prac budowlanych. Powstanie tu boisko treningowe, zaplecze treningowe, boisko rugby oraz specjalne ścieżki biegowe, które będą gotowe już w drugim kwartale przyszłego roku. Później przystąpimy do kolejnych prac – powstanie hala, a w dalszej kolejności sam stadion, który jest bardzo ważny dla warszawianek i warszawiaków – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W ramach pierwszego etapu zmian na Nowej Skrze powstaną: boisko treningowe z trybunami i zapleczem szatniowo-magazynowym, strefa rzutów, ścieżki biegowe, boisko do rugby i siłownia plenerową, staw i ogród deszczowy. Prace budowlane obejmą obszar niemal 13 hektarów, z czego cały kompleks sportowy przy ul. Wawelskiej 5 ma ponad 20 hektarów.

Połączymy Nową Skrę z Polem Mokotowskim, bo cały ten obszar jest szczególnie ważny dla trzech sąsiadujących z nim dzielnic, czyli Śródmieścia, Mokotowa i Ochoty. Już teraz wiele osób korzysta obecnie z Pola Mokotowskiego, a dzięki połączeniu z Nową Skrą, warszawianki i warszawiacy będą mieli dostęp do nowych obiektów sportowych i jeszcze większego terenu rekreacyjnego – powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Dzisiaj jest kolejny, historyczny dzień dla Skry – ruszamy z budową. Zaczynamy od boiska treningowego, powstanie tu też zaplecze szatniowo-sanitarne i przepiękne zagospodarowanie całego terenu. Na szczęście najtrudniejszy moment, projektowanie, kompletowanie dokumentacji wykonawczej, uzyskanie pozwolenia na budowę jest już za nami. Budowę zakończymy na koniec roku, później jeszcze odbiory dokumentacji powykonawczej, pozwolenie na użytkowanie i mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych obiektów na Nowej Skrze – mówiła Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Za I etap rewitalizacji kompleksu będzie odpowiadać konsorcjum Tamex Obiekty Sportowe i Gardenia Sport, które prace budowlane powinno zakończyć w grudniu 2024 r.

Miasto odzyskało obiekt przy ul. Wawelskiej 5 w 2021 r. po 13 latach sądowej batalii. W pierwszej kolejności zaniedbany teren dawnej Skry uporządkowano, a następnie okoliczne tereny zielone i bieżnię na stadionie głównym oddano do dyspozycji mieszkańców.

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Maszyna budowlana na terenie Nowej Skry przed rozpoczęciem prac budowlanych
Widok z drona na stadion Nowej Skry przed modernizacją
Widok z drona na stadion Nowej Skry przed modernizacją
Zimowy widok z drona na teren Skry przed rozpoczęciem prac budowlanych