null

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Parkomat z ekranem, klawiaturą, miejsce do odczytu karty i miejscem, gdzie pobiera się wydrukowany bilet. Parkomat stoi na chodniku przy trawniku z krzewami. W tle: fragment ścieżki rowerowej, wejście do stacji metra Młynów, fragment ulicy z samochodami.
Strefa płatnego parkowania

Warszawa rozszerza strefę płatnego parkowania. Zachęcamy warszawiaków do korzystania z komunikacji publicznej, a mieszkańcom strefy ułatwiamy znalezienie miejsca parkingowego.

Wzorem innych europejskich miast Warszawa zmienia nawyki transportowe mieszkańców poprzez rozszerzanie strefy płatnego parkowania. Parkomaty pojawiły się na Żoliborzu i Ochocie. Prowadzone są konsultacje dotyczące kształtu przyszłej strefy płatnego parkowania na Pradze-Północ, Saskiej Kępie i północnym Mokotowie. Strefy pozwalają ułatwić znalezienie wolnego miejsca kierowcom, którzy faktycznie go potrzebują oraz zwiększyć rotację samochodów w dzielnicy. Wprowadzenie płatnego postoju pozwala też zabezpieczyć miejsca parkingowe dla mieszkańców, którzy korzystają z abonamentów.