null

Rozszerzenie strefy parkowania

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Parkomat z ekranem, klawiaturą, miejsce do odczytu karty i miejscem, gdzie pobiera się wydrukowany bilet. Parkomat stoi na chodniku przy trawniku z krzewami. W tle: fragment ścieżki rowerowej, wejście do stacji metra Młynów, fragment ulicy z samochodami.
Strefa płatnego parkowania

Warszawa rozszerza strefę parkowania. Zachęcamy warszawiaków do korzystania z komunikacji publicznej, a mieszkańcom strefy ułatwiamy znalezienie miejsca parkingowego.

Wzorem innych europejskich miast Warszawa zmienia nawyki transportowe mieszkańców poprzez rozszerzanie strefy płatnego parkowania. Parkomaty pojawiły się na Woli, Pradze-Północ, Żoliborzu i Ochocie i północnym Mokotowie. Kolejnymi obszarami, które mają być włączone do SPPN są Saska Kępa i Kamionek. Analizowane jest także objęcie nią dalszej części Mokotowa – m.in. Wierzbna i Sielc.

Strefa płatnego parkowania ułatwia znalezienie wolnego miejsca kierowcom, którzy faktycznie go potrzebują oraz zwiększa rotację samochodów w dzielnicy. Wprowadzenie płatnego postoju pozwala też zabezpieczyć miejsca parkingowe dla mieszkańców, którzy korzystają z abonamentów.

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Parkomat ustawiony przy ulicy
Zobacz galerię (5 zdjęć />)
Parkomat ustawiony przy ulicy
Strefa parkowania - znak drogowy płatny parking
Strefa parkowania - pojazd monitorujący strefę płatnego parkowania w Warszawie
Strefa parkowania - pojazd monitorujący strefę płatnego parkowania w Warszawie