null

Rozpocznij wakacje na Pradze-Północ!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Dom Kultury TuPraga

Już w piątkowy wieczór zaczyna się festiwal Święto Ulicy Stalowej. Zaplanowano koncerty, spektakle, warsztaty muzyczne, potańcówki, wystawy a nawet pokaz mody. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

W sobotę 25 czerwca odbędzie się wiele wydarzeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Już o godz. 12:30 rozpocznie się pierwszy koncert – grupy NotaBene, a o godz. 14:00 spektakl teatralny dla dzieci Teatru Złoty Dukat. Z kolei o godz. 17:45 zacznie się potańcówka sąsiedzka z zespołem Nicponie.

Tego samego dnia można będzie posłuchać koncertów balkonowych, wziąć udział w warsztatach ze starej techniki fotograficznej i turnieju gier planszowych. Wieczorem o godzinie 20:00 w ramach kina plenerowego zostanie wyświetlony film „Róg Brzeskiej i Capri”.

Drugiego dnia, w niedzielę 26 czerwca, już o godz. 8:00 rano Filip Springer zaprasza na spacer fotograficzny, a od godz. 11:00 w Antykwariacie Zakładka będzie pokazywana wystawa prac mistrzów polskiej szkoły plakatu. O godz. 9:00 zacznie się śniadanie sąsiedzkie przy ul. Stalowej 47. Przez cały dzień będą prowadzone wielkoformatowe gry plenerowe dla dzieci, a o godz. 14:00 rozpocznie się także pokaz rzemiosła praskiego.

Finałem Święta Ulicy Stalowej będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki, który łączy w sobie bluesa, reggae, rocka, elektronikę i poezję śpiewaną. Pełny program festiwalu znajduje się na profilu Domu Kultury TuPraga na Facebooku.

Stalowa to wyjątkowa ulica, która po latach zapomnienia, znów pięknieje. Dosadzono zieleń, kamienice są remontowane i powstają tu m.in. kawiarnie, piekarnie czy galerie sztuki. W pobliżu jest też odnowiony Pałacyk Konopackiego, druga siedziba Domu Kultury TuPraga.

Na wydarzenie możesz dotrzeć Warszawskim Transportem Publicznym m.in. metrem, linią T, 32 oraz 100, a także przejeżdżającym przez Centrum bezpłatnym tramwajem promocyjnym z nazwą Stalowa rozpoczynającym trasę z pl. Narutowicza.