null

Zapraszamy na wydarzenia - Europejski Tydzień Mobilności

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zajezdnia MZA, w tle odrestaurowane pojazdy, samochody i autobusy
Autor: Rafał Motyl

Dni Transportu Publicznego, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, zajęcia z wychowania komunikacyjnego dla najmłodszych pasażerów, a także działanie Mobilnego Serwisu Rowerowego. To tylko część warszawskich atrakcji przygotowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od 16 do 22 września.

Europejski Tydzień Mobilności (dawniej obchodzony jako: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) to międzynarodowa inicjatywa Komisji Europejskiej. Jej celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zrównoważonego transportu, zachęcanie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybierania ekologicznych sposobów przemieszczania się, takich jak: komunikacja miejska, rower, chodzenie i współdzielenie podróży samochodem. ETM tradycyjnie zwieńczy Dzień Bez Samochodu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji są „Lepsze połączenia” - przesiadaj się i jedź! Hasło to obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w mieście, co można podsumować pięcioma słowami: ludzie, miejsca, przesyłki, polityka i planowanie. Swój udział w tegorocznych obchodach zgłosiło prawie 1,6 tys. miast z 36 krajów. Więcej o Europejskim Tygodniu Mobilności można przeczytać na mobilityweek.eu.


Harmonogram wydarzeń organizowanych przez Warszawę


  • 16-22 września: Mobilny Serwis Rowerowy
  • 16 września: „Biletobranie” i konferencja
  • 17-18 września: Dni Transportu Publicznego
  • 19 września: wystawa „Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie w latach 1992-2022”.
  • 20-21 września: zajęcia z wychowania komunikacyjnego
  • 22 września: Dzień Bez Samochodu (darmowa komunikacja miejska)

Szczegółowe informacje o wydarzeniach dostępne są w pliku pdf – do pobrania w sekcji załączniki (poniżej).

Grafika promująca Dni Transportu Publicznego 2022

 

 

Załączniki: