null

Różowe lato na PGE Narodowym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Podświetlony stadion narodowy w barwach biało- czerwonych
Stadion PGE Narodowy w Warszawie

Amerykańska wokalistka P!nk już w niedzielę, 16 lipca, wystąpi przed publicznością w Warszawie. Na wydarzenie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Trzeba również pamiętać, że w dniu koncertu wjazd na Saską Kępę dla pojazdów indywidualnych będzie czasowo ograniczony.

Koncert na PGE Narodowym odbędzie się w ramach europejskiej trasy koncertowej „Summer Carniva 2023”. Fani P!nk blisko cztery lata musieli czekać na występ piosenkarki w Polsce. Jak zapowiadają organizatorzy obok piosenkarki na scenie nie zabraknie też gości specjalnych.

Dojazd na koncert – najsprawniej miejską komunikacją

Na koncert na stadionie PGE Narodowy najlepiej wybrać się metrem – pociągi M2 będą podjeżdżały na stacje co kilka minut. Sprawny dojazd zapewnią także tramwaje kursujące mostem Poniatowskiego. W razie potrzeby dodatkowe składy wyjadą na trasę linii 7 – będą kursowały między placem Narutowicza a aleją Zieleniecką.

Przed koncertem, od godziny 17:00 zostanie ograniczony wjazd na Saską Kępę. Do godziny 21:00 wyłączone z ruchu indywidualnego będą obszary ograniczone: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicą Wał Miedzeszyński oraz aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami  Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Bez zmian będą kursowały również autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Podobne ograniczenia będą wprowadzane również podczas sierpniowych koncertów na PGE Narodowym. W przyszłym miesiącu na narodowej arenie wystąpią: Depeche Mode (2 sierpnia), The Weekend (9 sierpnia), Imagine Dragons (14 sierpnia) oraz Dawid Podsiadło (26 sierpnia).

W zależności od aktualnej sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu poszczególnych ulic. W przypadku zamknięcia ulicy Sokolej, od Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, od godziny 17:00 do zakończenia rozwozu uczestników koncertu, autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście.

Jeśli zamknięte zostaną ulice Sokola, Zamoście i Zamoyskiego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 102, 125, 135, 146, 147 i 202.

Powrót z widowiska

Jeśli po zakończeniu wydarzenia, około godziny 22:50, duża grupa uczestników koncertu będzie chciała przejść do centrum pieszo, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.W przypadku wyłączenia przeprawy z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: plac Zawiszy – Aleje Jerozolimskie – Nowy Świat – Książęca – Ludna – Solec – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – Wiatraczna.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521 oraz N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Najwygodniej wrócić WTP

Po zakończeniu koncertu na trasę wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona (odpowiednio z przystanków 03 i 04) będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej oraz Gocławia i Winnicy .

Zwiększona zostanie także częstotliwość kursowania pociągów metra linii  M2.

Więcej będzie też tramwajów. Na zmienionej trasie Gocławek - ... - aleja Waszyngtona – aleja Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Ratuszowa-ZOO pasażerów przewiozą tramwaje linii 9. Natomiast składy linii 26 z alei Zielenieckiej będą jeździły w kierunku Metra Młociny.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Załączniki: