null

Rozlicz się z fiskusem i zgarnij nagrodę w miejskiej loterii PIT

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na niebieskiej planszy żółte koło z narysowanym samochodem. Na planszy również żółty napis Rozlicz PIT w Warszawie i wygraj samochód.

Został tylko tydzień na uzupełnienie zeznania podatkowego PIT. Mieszkańcy, którzy rozliczają się z fiskusem w Warszawie, mogą wziąć udział w miejskiej loterii. Do wygrania m.in. samochód hybrydowy i rowery elektryczne.

Za poprzedni rok z fiskusem trzeba rozliczyć się najpóźniej do 2 maja 2023 r. By zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w stolicy, miasto zorganizowało loterię „Płać PIT w Warszawie”. Aby wziąć w niej udział, nie trzeba być zameldowanym w stolicy. Wystarczy wskazać miasto stołeczne Warszawa jako miejsce zamieszkania w deklaracji podatkowej PIT za 2022 rok oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.placpitwwarszawie.pl. Każdy uczestnik ma szansę na wygranie samochodu hybrydowego oraz innych atrakcyjnych nagród: rowerów elektrycznych czy smartwatchów. Loteria trwa do 31 maja 2023 r.

Po co rozliczać się w Warszawie?

Szacuje się, że w Warszawie mieszkają ponad 2 mln osób, z czego tylko niecałe 1,5 mln rozlicza swój PIT w stolicy. Te brakujące wpływy z podatków pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji oraz rozwój usług dla mieszkańców. Przyjazny środowisku transport publiczny, utrzymanie dotychczasowych oraz budowa nowych placówek oświatowych i instytucji kultury, lepsza opieka społeczna i ochrona zdrowia – to tylko część zadań, na które miasto mogłoby przeznaczyć dodatkowe środki z PIT.