null

Rozdajemy maseczki ochronne mieszkańcom

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rozdajemy maseczki ochronne

Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało system dystrybucji maseczek chirurgicznych dla mieszkańców. W naszych magazynach czeka 7 mln 142 tys. maseczek ochronnych. Każdy mieszkaniec otrzyma 4 maseczki.

Maseczki chirurgiczne, przekazane stolicy przez Agencję Rezerw Strategicznych, będą do odbioru od wtorku, 23 marca, od godzin porannych, w 234 lokalizacjach na terenie miasta.

- Warszawa stanęła na wysokości zadania i w zaledwie kilka dni zorganizowaliśmy magazyny i sieć punktów, w których maski dla mieszkańców będą rozdawane. Wykonaliśmy olbrzymią pracę logistyczną. Dziękujemy za współpracę straży pożarnej. Dziękujemy wolontariuszom i straży miejskiej. Jesteśmy także wdzięczni pracownikom bibliotek czy ośrodków kultury zamkniętych z powodu rządowych obostrzeń, że zgodzili się wspomóc urzędników w dystrybucji maseczek – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Punkty odbioru maseczek są zlokalizowane w okolicach urzędów dzielnic, bibliotek, szkół, ośrodków kultury i sportu, placówek medycznych, itp. W każdej z dzielnic wyznaczyliśmy od kilku do kilkudziesięciu takich punktów. Wszystkie zostały oznaczone na mapie, znajdują się także w tabeli z podziałem na dzielnice.