null

Rozbudowa szkoły nr 66 we Włochach nabiera tempa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mężczyzna w garniturze ubrany w biały kask ochronny trzyma w ręku kielnię z cementem który nakłada do niskiej ścianki z szarych cegieł pustaków - obok po prawej stronie stoi kobieta również w kasku ochronnym
Uroczyste wmurowanie pamiątkowego kamienia węgielnego pod rozbudowę i modernizacji szkoły podstawowej przy ul. Przepiórki | Autor: Szymon Pulcyn

Dzięki rozbudowie i modernizacji szkoły podstawowej przy ul. Przepiórki, placówka dwukrotnie zwiększy swoją powierzchnię, a uczniowie zyskają halę sportową. Dziś nastąpiło uroczyste wmurowanie pamiątkowego kamienia węgielnego. Inwestycja za ok. 40 mln zł jest w całości finansowana z budżetu miasta.

Niespełna dwa miesiące temu pierwsza koparka wjechała na plac budowy, a już dziś wmurowujemy kamień węgielny pod tę wyczekiwaną przez mieszkańców Włoch inwestycję. Dzięki rozbudowie i modernizacji, szkoła podstawowa przy ul. Przepiórki powiększy się o 11 nowych sal lekcyjnych oraz pełnowymiarową całoroczną halę sportową o powierzchni 460 m2 – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Dzięki rozbudowie powierzchnia użytkowa placówki przy Przepiórki zwiększy się niemal dwukrotnie z 3,2 tys. m2 do ponad 6,4 tys. m2. Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają się zakończyć już w 2024 roku.

Jak dodaje Mariusz Frankowski, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Cyfryzacji Rady m.st. Warszawy, obecny na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, inwestycje oświatowe to priorytet dla stołecznego samorządu.

Co już się dzieje na budowie?

Ze względu na zakres robót i fakt, że dotyczą one rozbudowy istniejącego budynku, inwestycja została podzielona na trzy etapy realizacji.

Działaliśmy i działamy razem, aby ta inwestycja przebiegała z jak najmniejszymi uciążliwościami dla uczniów, oraz w jak najlepszy sposób służyła im po zakończeniu prac – o to wspólnie zadbaliśmy już na etapie projektowania - dodaje burmistrz dzielnicy Włochy, Jarosław Karcz.

Aktualnie, w ramach etapu 1., tj. budowy nowego skrzydła szkoły, wykonano już m.in. fundamenty i zbrojenie, 70 proc. żelbetowych ścian obwodowych, a obecnie trwają roboty murarskie na poziomie piwnicy. Zostały również zamontowane słupy stalowe głównej konstrukcji nośnej.  Wykonawca rozpoczął także prace w zakresie etapu 3., który dotyczy remontu i rozbudowy istniejącego skrzydła szkoły: trwają prace demontażowe i rozbiórkowe w wydzielonym fragmencie skrzydła (wyburzenia ścianek działowych, bruzdowanie ścian w miejscach, gdzie wykonywane będą wzmocnienia konstrukcji). Jednocześnie wewnątrz obiektu trwają prace związane z podbiciem części fundamentów – w miejscach projektowanych wzmocnień konstrukcji budynku.

Prace zaplanowane w ramach etapu 2. inwestycji mogą być przeprowadzone wyłącznie w przerwie wakacyjnej ponieważ obejmują remont i modernizacje w budynku frontowym.

Wykonawcą rozbudowy szkoły podstawowej nr 66 przy ul. Przepiórki 16/18 jest firma Baudziedzic Sp. z o.o. Sp. k..