null

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Wesołej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Przedstawiciele MPWiK, dzielnicy Wesoła i wykonawcy przy podpisaniu umowy na kanalizację w dzielnicy Wesoła
Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Wesołej

Najmłodsza warszawska dzielnica zyska blisko 2,2 km sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dzisiaj podpisano umowę na realizację inwestycji, która obejmie pięć stołecznych ulic. Prace w terenie rozpoczną się w ciągu dwóch tygodni.

W Wesołej powstanie ponad 1,3 km nowej sieci kanalizacyjnej oraz blisko 840 m nowej sieci wodociągowej. Inwestycja dotyczy ciągu ulic Krasickiego, Wschodniej, Zacisznej, Piaskowej i Dobrej. W ramach umowy w ulicy Piaskowej przebudowane będzie także 65 m istniejącej sieci wodociągowej.

Jednym z priorytetów naszej działalności jest zapewnienie mieszkańcom odpowiednich standardów codziennego funkcjonowania. Dzisiejsza umowa jest takim gwarantem dla kolejnych 64 gospodarstw, bo właśnie tyle nowych nieruchomości w Wesołej będzie mogło w sumie przyłączyć się do nowo powstającej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej – podkreślił Tomasz Mencina, członek zarządu MPWiK w Warszawie.

To od wielu lat oczekiwana inwestycja. Jeden z ostatnich nieskanalizowanych rejonów dzielnicy Wesoła, na granicy osiedli Zielona i Groszówka, będzie przyłączony do sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej. Inwestycje MPWiK w Wesołej są bardzo ważne ze względu m.in. na ekologiczny charakter naszej dzielnicy – skomentował Krzysztof Kacprzak, zastępca burmistrza dzielnicy Wesoła.

Umowa na realizację inwestycji opiewa na blisko 2 mln zł netto. Wykonawca ma na realizację inwestycji 15 miesięcy. Prace mają ruszyć w ciągu dwóch tygodni od zawarcia umowy.