null

Rozbiegane Bielany – zmiany w ruchu i komunikacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Biegacze na starcie Biegu Chomiczówki_biegacze w rzędzie - kilkanaście osób_w tle dmuchana brama startowa
Autor: UM Warszawa

Dzielnica Bielany zaprasza na tradycyjne, zimowe bieganie. W niedzielę, 11 lutego, odbędą się tu dwie imprezy – 41. Bieg Chomiczówki oraz 17. Bieg o Puchar Bielan. Organizacja zmagań na obu dystansach będzie się wiązała z zamknięciem ulic na Chomiczówce. Przez kilka godzin Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały na tym osiedlu objazdami.

Rywalizacja w bielańskich, zimowych zawodach to dla wielu warszawskich (i nie tylko) biegaczy tradycja, od lat ciesząca się dużym zainteresowaniem. Atrakcyjność wydarzenia dodatkowo wzrosła, gdy w latach dwutysięcznych do zmagań na dystansie piętnastu kilometrów – Biegu Chomiczówki – dołączył krótszy, pięciokilometrowy Bieg o Puchar Bielan.

5 lub 15 kilometrów

Trasy obu biegów są do siebie zbliżone. Sportowcy wystartują z ulicy Conrada – nieopodal skrzyżowania z ulicą Nerudy. Finiszować będą na terenie TKKF Chomiczówka – właśnie przy ulicy Nerudy 1. Jako pierwsi, o godzinie 10:00, na trasę wyruszą uczestnicy 17. Biegu o Puchar Bielan. Trasa ma pięć kilometrów i będzie prowadziła ulicami: Conrada, Bogusławskiego, Kwitnącą, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Brązowniczą, Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy), Dąbrowskiej, Bajana, Renesansową i Aspekt – do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

Godzinę później (11:00) na starcie pojawią się zawodnicy biorący udział w 41. Biegu Chomiczówki. Piętnastokilometrowa trasa została poprowadzona ulicami: Conrada, Bogusławskiego, Kwitnącą, Księżycową (nawrót na pętli autobusowej Fort Wawrzyszew), Kwitnącą, Głowackiego, Żółwią, Mistrzowską, Kluczową, Sieciechowską, Brązowniczą (zawrotka), Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy), Dąbrowskiej, Bajana i Renesansową. Nim zawodnicy dotrą do mety, przebiegną dwie takie pętle.

Organizatorem zawodów jest dzielnica Bielany, a współorganizatorem Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”. Dodatkowe informacje dotyczące obu imprez oraz zapisy można znaleźć na stronie biegu.

Zmiany w ruchu i parkowaniu

Na godzinę przed startem pierwszego z biegów, czyli o godzinie 9:00, zostaną zamknięte ulice na trasie rywalizacji, w tym fragment ulicy Conrada – od ulicy Wólczyńskiej (z możliwością wjazdu na stację benzynową) do pętli autobusowej Chomiczówka. Drogi zostaną otwarte po zakończeniu biegów – nie później niż o godzinie 15:00. Na najważniejszych skrzyżowaniach nad bezpieczeństwem ruchu będą czuwali policjanci.

W niedzielę na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Conrada będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania – także na wyznaczonych miejscach postojowych. Podobne ograniczenia zostaną wprowadzone na niektórych odcinkach ulicy Brązowniczej, a także na części miejsc parkingowych przed siedzibą TKKF „Chomiczówka” przy ulicy Nerudy 1.

Dla mieszkańców osiedla oraz biegaczy zostaną udostępnione parkingi przy supermarketach i galeriach handlowych:

  • od soboty, 10 lutego, od godziny 21:00 do niedzieli, 11 lutego, do godziny 17:00 przy ulicy Aspekt 79 – wyłącznie miejsca na poziomie 0;
  • od soboty, 10 lutego, od godziny 22:30 do niedzieli, 11 lutego, do godziny 22:00 przy ulicy Conrada 1 oraz Kasprowicza 114;
  • w niedzielę, 11 lutego, do godziny 15:00 przy ulicy Powstańców Śląskich 124 – główny, przeznaczony dla biegaczy.

Uczestnicy obu biegów proszeni są o niewjeżdżanie w dniu imprezy na teren osiedla Chomiczówka i parkowanie aut tylko na wyznaczonych parkingach.

Autobusy WTP na objazdach

W dniu zawodów, czyli od godziny 9:00 do 15:00, autobusy linii 114, 116 i 409 będą kierowane na objazdy. W tych godzinach kursowanie linii 203 zostanie zawieszone. Linie 114 oraz 409 – w obu kierunkach – będą kursowały aleją Reymonta i ulicą Wólczyńską. Autobusy 116 z ulicy Żeromskiego skręcą w aleję Reymonta, a następnie w Conrada, by w ten sposób dojechać do pętli Chomiczówka.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Biegowa niedziela na Bielanach - utrudnienia w ruchu_mapka