null

Równonoc zabrzmi w Dzielnicy Wisła

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobiety plotą jesienne bukiety nad Wisłą
Autor: ZZW

W sobotę 23 września Dzielnica Wisła zaprasza na magiczne pożegnanie astronomicznego lata nad rzeką. Z okazji jesiennej równonocy na plaży Saskiej odbędzie się słowiański piknik, zaplanowano także rejsy edukacyjne i koncert Poli Rise w Porcie Czerniakowskim.

W tym roku hasłem łączącym ludzi nad Wisłą była wspólność. Z okazji końca lata Dzielnica Wisła zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnej celebracji przy ognisku i dźwiękach muzyki. Przywołując ludowe tradycje zaprasza do wspomnień, podsumowań, biesiady i tańca, a także podziękowania przyrodzie i Wiśle za wszystko, co nam dają.

W sobotę wszyscy żegnamy lato, celebrując wspólność i dziękując za piękny sezon w Dzielnicy Wisła. Tego dnia tworzymy nową, nadwiślańską tradycję. Nadwiślańska Równonoc to magiczny wieczór, w którym kłaniamy się słowiańskim tradycjom i rzece. Spotkajmy się na plaży Saskiej na wiankach, śpiewie i warsztatach, wyruszmy w rejs po Wiśle i zakończmy dzień muzyką w Porcie Czerniakowskim. A chętnych zacząć ten dzień już o brzasku słońca i to aktywnie, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie Od świtu do zmierzchu w Przystani Warszawa. Od rana spotykamy się w miejscu, które w tym sezonie zaczęło przyciągać miłośników rekreacji wodnej, artystów, pasjonatów tańca i uprawiających jogę z całej Warszawy – zaprasza Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

Nadwiślańskie atrakcje rozpoczną się na plaży Saskiej już w sobotę w południe. W programie rejsy edukacyjno-przyrodnicze, słowiański piknik, wielkie ognisko, wspólne plecenie dożynkowych wianków, warsztaty tworzenia tradycyjnych lalek motanek i łapaczy snów oraz naturalne barwienie tkanin. Dzień zamknie wieczorny rejs zakończony magicznym koncertem na wodzie. Na pokładzie wiślanej barki wystąpi Pola Rise. Szczegóły na stronie wydarzenia Nadwiślańska Równonoc 2023.

Pola Rise zagrała niedawno na Czarnej Barce klimatyczną sesję. Polubiły się z wzajemnością. I natychmiast umówiły na tegoroczną równonoc. Będzie pięknie i inaczej. Jak zawsze w tym miejscu i z tej okazji. Czujcie się zaproszeni. Wszyscy. – mówi Piotr Metz, ambasador Dzielnicy Wisła i gospodarz koncertu.

Równonocny koncert odbędzie się w Porcie Czerniakowskim. Słuchacze będą uczestniczyć w tym wydarzeniu na tradycyjnych, drewnianych łodziach. Bezpłatne wejściówki na muzyczny rejs oraz rejsy edukacyjne w ciągu dnia, będą dostępne od środy, 20.09 od godz. 20.00 na stronie równonocnych rejsów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Plakat z łódką i napisem Równonoc

 

Program wydarzenia:

  • 12.00-14.30 rejsy edukacyjno-przyrodnicze (biletowane) – 1,5 godzinny rejs wiślaną, drewnianą łódką;
  • 16.00-19.00 słowiański piknik – ognisko, wspólne plecenie wianków, bezpłatne warsztaty tworzenia lalek motanek i łapaczy snów oraz naturalne barwienie tkanin;
  • 19.00 wieczorny rejs muzyczny (biletowany) – rejs wiślaną, drewnianą łódką zakończony koncertem na wodzie w Porcie Czerniakowskim;
  • 20.30 koncert Poli Rise w Porcie Czerniakowskim.

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Kolor.