null

Rowerowe ściganie dla całych rodzin

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolarze startujący do wyścigu pod banerem Memoriał Królaka
Autor: Memoriał Królaka

XIV Memoriał Stanisława Królaka – zawody rowerowe dla dorosłych i dla dzieci – odbędzie się w czwartek 8 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Zapisać można się w dniu wydarzenia na miejscu.

Będą dwa Wyścigi Główne o „Pompkę Królaka” na różnych trasach. Kolarze na rowerach górskich będą ścigać się na rundzie szosowo-terenowej (4 km), a kolarze na rowerach szosowych zmierzą się z rundą szosową (2,4 km). Obie rundy będą pokonywane kilkukrotnie, za każdym razem z przejazdem przed trybuną główną. Będzie to więc świetna okazja do rodzinnego kibicowania. A w samym wyścigu mogą wziąć udział nawet trzypokoleniowe rodziny.

Rower to ulubiony środek rekreacji warszawskich rodzin. Można na nim pojechać na rodzinną wycieczkę za miasto, można wybrać się na długą wyprawę w gronie zapaleńców. Podczas tegorocznej edycji akcji Rowerowy Maj, w które dzieci dojeżdżają na rowerach do szkół i przedszkoli, widzieliśmy wielki entuzjazm do tej formy transportu. W Memoriale Stanisława Królaka można się z kolei ścigać i to praktycznie bez ograniczeń wiekowych. W najkrótszym wyścigu mogą startować 2-latki, a górnej granicy wieku na rowerze nie ma – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Pompka Królaka

W obu wyścigach głównych na czołówkę mężczyzn i kobiet czekają nagrody finansowe. Zwycięzcy otrzymają ponadto wyjątkowe trofeum – stylizowaną na lata 50. ubiegłego wieku „pompkę Królaka”

Będzie też kolarska lekcja historii, bo w wyścigu Retro Królak zaprezentują się kolarze na historycznych rowerach. Start i meta zawodów znajdą się przed trybuną główną, w reprezentacyjnym miejscu toru na Służewcu.

Można się jeszcze zapisywać do udziału w wyścigach – w biurze zawodów na służewieckim torze (wjazd od ul. Poleczki).

To wydarzenie kierujemy do wszystkich kolarzy - mówi Grzegorz Wajs, organizator i pomysłodawca Memoriału Królaka. - Upamiętniamy na sportowo Stanisława Królaka, wybitnego warszawskiego kolarza pierwszego polskiego zwycięzcę Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Gościem specjalnym Memoriału będzie córka kolarza Ewa Królak-Bończak.

Program zawodów

Wyścigi dzieci:

  • 10.00 - Mini Cross dzieci (rocznik 2019-2021 – ok. 200m) i (rocznik 2017-2018 – ok. 300m)

Rowery górskie:

  • 11.15 - wyścig FAN (roczniki 2013-2016) – 8 km (2 rundy mtb x 4 km)
  • 11.15 - wyścig FAN (roczniki 2009-2012) – 8 km (2 rundy mtb x 4 km)
  • 12.30 - Wyścig Główny MTB o Pompkę Królaka – Mężczyźni: 28 km (7 rund mtb x 4 km)
  • 12.30 - Wyścig Główny MTB o Pompkę Królaka – Kobiety: 20 km (5 rund mtb x 4 km)

Rowery retro:

  • 14.30 - wyścig RETRO KRÓLAK – 7,2 km (3 rundy szosa x 2,4 km)

Rowery szosowe:

  • 15.30 - Wyścig Główny SZOSA o Pompkę Królaka – Mężczyźni: 48 km (20 rund szosa x 2,4 km)
  • 15.30 - Wyścig Główny SZOSA o Pompkę Królaka – Kobiety: 36 km (15 rund szosa x 2,4 km)

XIV Memoriał Stanisława Królaka odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta Warszawy. Organizatorem imprezy jest Fundacja Sport, a jej partnerami Miasto Stołeczne Warszawa i Totalizator Sportowy. Zawody są współfinansowane przez stołeczny ratusz.

Więcej na memorialkrolaka.pl oraz na facebookowym profilu Poland.Bike.Road.