null

Rowerowa piątka Trzaskowskiego i inne trasy rowerowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ścieżka rowerowa obok przejścia dla pieszych
Trasy rowerowe w Warszawie

Stawiamy na najbardziej przyjazny środowisku środek transportu. Uzupełniamy trasy rowerowe w wielu miejscach w Warszawie. Dzięki temu będzie można bezpiecznie poruszać się rowerem po centrum i dojechać do innych dzielnic.

„Rowerowa piątka Trzaskowskiego” to plan skompletowania pięciu kluczowych korytarzy rowerowych w centrum miasta. Przebiegają one z północny na południe (wzdłuż al. Jana Pawła II, wzdłuż ul. Mickiewicza, Andersa i Marszałkowskiej oraz wzdłuż Bonifraterskiej, Miodowej i Traktu Królewskiego) a także ze wschodu na zachód (wzdłuż Leszna i al. Solidarności oraz wzdłuż Trasy Łazienkowskiej).

Sukcesywnie wytyczamy najbardziej brakujące odcinki tras rowerowych w stolicy. W ramach programu powstały uzupełnienia tras m.in. na placu Trzech Krzyży i Marszałkowskiej. Budujemy też nowe połączenia w stronę Woli, Ochoty, Targówka czy Żoliborza.

Obecnie sieć tras rowerowych w Warszawie ma już ponad 773 km długości. Kolejne kilometry są w budowie lub remoncie. Projektowane są trasy na wolskim odcinku alei „Solidarności” oraz wzdłuż ul. gen. Andersa w Śródmieściu.

Więcej informacji na stronie: um.warszawa.pl/waw/rowery

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

 

 

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Rowerzyści na ścieżce rowerowej
Ścieżka rowerowa obok przejścia dla pieszych
Dziecko w kasku na głowie schyla się do swojego roweru. W tle przypięte inne rowery.
Dwóch rowerzystów jedzie ścieżką rowerową przy ul. Marszałkowskiej. W tle widać Pałac Kultury i Nauki
Przejście przez jezdnię. Po pasach idą piesi, a ścieżką rowerową jadą rowerzyści