null

Rolkarze i wrotkarze ruszają na trasę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa rolkarzy podczas przejazdu Nightskating Warszawa_na pierwszym planie mężczyzna w okularach fluorescencyjnych
Autor: Nightskating Warszawa | materiały prasowe

Warszawscy rolkarze i wrotkarze rozpoczynają kolejny sezon wieczornych przejazdów po stolicy. Pierwsza impreza z cyklu Nightskating Warszawa odbędzie się już w sobotę 20 kwietnia. Uczestnicy tradycyjnie spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika, a stamtąd ruszą na trasę, która wytyczona została ulicami Śródmieścia, Mokotowa, Ochoty i Woli.

Organizatorzy Nightskating Warszawa są już gotowi na kolejny sezon. W tym roku – od kwietnia do września – zaplanowali osiem wieczorno-nocnych przejazdów. Rolkarze i wrotkarze zainaugurują tegoroczny cykl na aż osiemnastokilometrowej, ale łatwej trasie – płaskiej i bez większych utrudnień.

Pierwszy przejazd rozpocznie się tradycyjnie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim. Sympatycy rolek i wrotek będą się zbierać od około godziny 19:30, a na trasę wyruszą o godzinie 20:30. Uczestnicy przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, przez plac Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i plac Konstytucji, Waryńskiego, przez rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Woronicza, aleją Niepodległości, Wawelską, Grójecką, przez plac Narutowicza i plac Zawiszy, Towarową, Okopową, przez rondo Kercelak, aleją „Solidarności”, plac Bankowy, Marszałkowską, Królewską, plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza do Krakowskiego Przedmieścia.

Przejazd będzie zabezpieczany przez policję. Funkcjonariusze będą mogli czasowo wstrzymać ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które pojadą rolkarze. Więcej informacji na temat Nightskating Warszawa można znaleźć na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Nightskating Warszawa_przejazd 20 kwietnia_mapka