null

Remonty finiszują przed pierwszym dzwonkiem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Odremontowana ulica, czarny asfalt, świeże, białe pasy
Autor: ZDM

Warszawscy drogowcy otworzyli przejazd ulicą Podczaszyńskiego na Bielanach– z przebudowaną drogą dla rowerów. W czwartek otworzą nowe rondo na Białołęce. Przed pierwszym szkolnym dzwonkiem prace zakończą także tramwajarze – na Wólczyńskiej i Annopolu.

Podczaszyńskiego po remoncie

Od rana samochody ponownie mogą przejechać ulicą Podczaszyńskiego. Roboty na tej drodze były częścią metamorfozy bielańskiego ciągu ulic – łączącego Piaski ze Starymi Bielanami. W nieco ponad miesiąc warszawscy drogowcy – zarówno na odcinku od ulicy Żeromskiego do Kasprowicza, jak i od Kasprowicza do Marymonckiej – ułożyli nowy asfalt, przebudowali drogę dla rowerów i wyremontowali chodniki.

Od soboty na Podczaszyńskiego wrócą także autobusy linii 181. Roboty trwają jeszcze u zbiegu ulic Rudnickiego i Kochanowskiego.

Tramwaje wracają na Wólczyńską

Oprócz zmian drogowych na Bielanach szykują się także tramwajowe. W niedzielę, 3 września, zakończy się remont torowiska na ulicy Wólczyńskiej. W ostatnich tygodniach warszawscy tramwajarze naprawiali tam przejazdy przez tory w rejonie ulic Aspekt i Sokratesa. Obok wymiany szyn swoje prace prowadzili także miejscy drogowcy i wodociągowcy. Po budowie kolektora Lindego Bis nową nawierzchnię zyskała ulica Nocznickiego.

Wyłączenie ruchu tramwajowego umożliwiło również wymianę rozjazdu u zbiegu al. Reymonta i ulicy Broniewskiego. Koordynacja wszystkich tych robót pozwoliła na zminimalizowanie utrudnień w ruchu – teraz i w przyszłości. Koniec prac umożliwi przywrócenie na ulicy Wólczyńskiej zarówno ruchu kołowego, jak i tramwajowego.

Od poniedziałku tramwaje linii 33 i 76 dojadą do stacji metra Młociny – dla tej pierwszej linii będzie to powrót na stałą trasę, natomiast dla linii 76 oznacza to wydłużenie obecnej trasy. Składy od skrzyżowania al. Reymonta z ulicą Broniewskiego pojadą Wólczyńską i Nocznickiego do pętli Metro Młociny.

Na swoje stałe trasy w tym rejonie wrócą także autobusy, które z powodu prac jeździły trasami objazdowymi. Przestaną kursować autobusy linii Z33. 

Tramwajami także na Annopol

Warszawianki i warszawiacy sprawniej będą podróżowali także na Annopol, gdzie powstaje nowa zajezdnia tramwajowa. Na odcinku między stacją metra Bródno a pętlą Annopol, przez całe wakacje, składy nie kursowały.

Od poniedziałku, 4 września, to się zmieni. Kończy się remont przy rondzie Żaba oraz prace w rejonie skrzyżowania ulic Annopol i Inowłodzkiej, które były potrzebne, żeby dostosować układ torowy w rejonie przyszłej zajezdni. Zlikwidowany zostanie rozjazd nakładkowy przy stacji metra Bródno i tramwaje linii 1, 3, 4 oraz 25 dojadą do pętli Annopol.

Tramwajarze wciąż będą pracowali na dalszym odcinku – do pętli Żerań Wschodni. Tam w miejsce tramwajów będą kursowały autobusy linii zastępczej Z-1 oraz 234.

Rondo na Białołęce przebudowane

Dobre informacje są także dla mieszkańców Białołęki. Na czwartek 7 września planowane jest otwarcie przejazdu przez nowe rondo u zbiegu ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej.

Poza nowym układem drogowym w tym miejscu wybudowana została także kanalizacja ściekowa. Na wszystkich wlotach nowego ronda wytyczone zostaną przejścia dla pieszych, pojawi się nowe oświetlenie uliczne oraz chodniki, których budowa będzie trwała w najbliższych tygodniach. W tym czasie posadzona zostanie także nowa zieleń.

Otwarcie nowego ronda umożliwi także wdrożenie zmian w układzie tras autobusów komunikacji miejskiej w tej części Białołęki.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.