null

Remonty dróg w trzech dzielnicach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do asfaltowania rozkłada gorący asfalt na drodze.

W najbliższych dniach, w kilku miejscach Warszawy zostaną wprowadzone czasowe zmiany w ruchu. Będą związane z inwestycjami kanalizacyjnymi oraz remontami ulic. Robotnicy pracować będą m.in. na Białołęce, Targówku oraz w Wawrze.

Przebudowa kanalizacji na ulicy Szpotańskiego

Trwa przebudowa linii kolejowej nr 7. W ramach prac przebudowana zostanie również kanalizacja. W czwartek, 7 marca, o godzinie 9:00 kolejarze zwężą jezdnię Szpotańskiego do jednego pasa, pomiędzy IX a X Poprzeczną. Zostanie ustawiona sygnalizacja świetlna, a kierowcy pojadą wahadłowo. W czasie trwających nieco ponad miesiąc robót, nie będzie można skręcić z ulicy Szpotańskiego w IX Poprzeczną.

Więcej informacji na temat przebudowy można znaleźć w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Łatwiej na Kobiałce

Budowa kanalizacji na ulicy Kobiałka w Białołęce wkracza już w ostatnią fazę. W najbliższy czwartek robotnicy przeniosą się na kolejny fragment tej drogi – od skrzyżowania z ulicą Ruskowy Bród w stronę pętli Olesin. Ulica Kobiałka będzie zwężana do jednego pasa na krótkich, około stumetrowych fragmentach. W tym czasie na drugim pasie kierowcy pojadą wahadłowo. Przejazd ulicą Kobiałka od Słonecznej do Ruskowego Brodu będzie możliwy już w obu kierunkach. Dzięki tej zmianie autobusy linii 120, 134, 314, 326 i N14 wrócą na swoje podstawowe trasy.

Dodatkowe informacje dotyczące zmian znajdują się na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Frezowanie na Radzymińskiej i Bystrej

W weekend drogowcy będą frezowali fragmenty ulic Radzymińskiej i Bystrej. Roboty rozpoczną się w piątek, 8 marca, o godzinie 22:00 i potrwają do poniedziałku, 11 marca, do godziny 5:00. Jezdnia Radzymińskiej w stronę Marek zostanie zamknięta od ulicy Krynoliny za skrzyżowanie z Bystrą. Nieprzejezdny będzie też około 180-metrowy fragment ulicy Bystrej. Kierowcy pojadą drugą – nieremontowaną – jezdnią Radzymińskiej w obu kierunkach. Takie będą też trasy autobusów linii: 140, 190, 738 i N61 w kierunku Marek i Ząbek. Z kolei autobusy linii 199 pojadą ulicami Radzymińską i Wolności.

Szczegóły remontu dostępne są na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Radzymińska - objazd zamkniętego odcinka_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
ulica Szpotańskiego - utrudnienia w ruchu_mapka