null

Remont torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę, 29 maja, tramwajarze rozpoczną remont torowiska w al. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Stawki do ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Roboty potrwają do wczesnych godzin w poniedziałek, 7 czerwca. Zmienią się organizacja ruchu i trasy autobusów. Nie będą kursowały też tramwaje.

Prace tramwajarzy w al. Jana Pawła II będą obejmowały remont rozjazdu na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Stawki, remont torowiska na przejeździe na wysokości ul. Dzikiej oraz wymianę rozjazdu po południowej stronie ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Prace zostały podzielone na kilka etapów.

 

Utrudnienia dla kierowców

Od soboty, 29 maja, od ok. godz. 0.30 będą prowadzone prace na torowisku w ciągu al. Jana Pawła II. W tym etapie nie będzie możliwości przejazdu na wprost w ciągu ul. Stawki przez skrzyżowanie z al. Jana Pawła II. Nie będzie można także skręcić w lewo z al. Jana Pawła II w ul. Stawki. Obie jezdnie al. Jana Pawła II zostaną zawężone o jeden pas ruchu wzdłuż torowiska. Utrudnienia w tym etapie potrwają do czwartku, 3 czerwca, do końca dnia.

 

W piątek, 4 czerwca, od ok. godz. 1.00 rozpoczną się prace związane z wymianą torów w łuku na relacji al. Jana Pawła – Stawki. Wyłączony z ruchu zostanie północno-wschodni narożnik skrzyżowania. W tym etapie prac nie będzie można skręcić z ul. Stawki w kierunku ronda Zgrupowania AK „Radosław” ani pojechać prosto w kierunku ul. Okopowej. Kierowcy nie będą mogli także pojechać na wprost w ciągu al. Jana Pawła II w kierunku ronda Zgrupowania AK „Radosław”.

 

W sobotę, 5 czerwca, dodatkowo zostanie zamknięty przejazd przez al. Jana Pawła II na wysokości ul. Dzikiej.

Objazd al. Jana Pawła II zostanie poprowadzony ul. Stawki do ul. Okopowej, co umożliwi kierowcom dojazd do ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Jadący ul. Stawki w kierunku al. Jana Pawła II będą mogli skręcić w ul. Dziką. Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na poniedziałek, 7 czerwca, ok. godziny 4.00.

 

Zmiany w komunikacji

Przez cały czas trwania prac ruch tramwajów w al. Jana Pawła II, od al. „Solidarności” do ronda Zgrupowania AK „Radosław” zostanie wyłączony. Tramwaje linii 17 i 33 będą jeździły objazdem od al. Jana Pawła II przez al. „Solidarności” i ul. Okopową do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, natomiast składy linii 35 pojadą ulicami gen. Andersa i Mickiewicza do pętli Marymont-Potok. Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 41.

 

W pierwszym etapie prac od soboty, 29 maja, do końca kursowania linii nocnych z czwartku na piątek, z 3 na 4 czerwca, trasę zmienią również autobusy linii 157. W kierunku ul. Gwiaździstej, od ul. Smoczej pojadą ul. Anielewicza i al. Jana Pawła II do ul. Stawki, a w przeciwną stronę – ul. gen. Andersa i ul. Anielewicza.

 

Pasażerów będą woziły tramwaje i autobusy linii zastępczych:

47 na trasie: Powstańców Śląskich – Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Słomińskiego – most Gdański – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II –Chałubińskiego – al. Niepodległości – Rakowiecka – św. Andrzeja Boboli – Wołoska – Marynarska

Z17 na trasie: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny

 

W czasie drugiego etapu, od piątku, 4 czerwca, do końca kursowania linii nocnych z niedzieli na poniedziałek, z 6 na 7 czerwca, trasa linii zastępczej 47 się nie zmieni.

 

Autobusy linii 157 pojadą objazdem tylko w stronę pętli Szczęśliwice, od ul. Mickiewicza ulicami gen. Andersa i Anielewicza do ul. Smoczej. Zmieni się również trasa autobusów nocnych: N12, N13, N46, N62 i N63. Na północ i wschód będą jeździły ul. Stawki do ul. Okopowej i na rondzie Zgrupowania AK „Radosław” wrócą na swoje trasy.

 

Podczas tego etapu prac autobusy linii zastępczej Z17 pojadą w stronę Dworca Centralnego trasą: CH ARKADIA – Pamiętajcie o Ogrodach – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny, a w przeciwną stronę: Dw. Centralny – al. Jana Pawła II – Stawki – Okopowa – Słomińskiego – Pamiętajcie o Ogrodach – CH ARKADIA.

Remont torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II - mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Remont torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II - mapka