null

Remont torowiska na rondzie Czterdziestolatka

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Nowy żółto-czerwony tramwaj hyundai w centrum Warszawy. Obok inny tramwaj.

Warszawscy tramwajarze wykorzystają długi weekend na remont przejazdów tramwajowych na rodzie Czterdziestolatka. Od 3 do 5 maja nie będzie można pojechać prosto Alejami Jerozolimskimi. Zostaną wyznaczone objazdy dla kierowców i Warszawskiego Transportu Publicznego.

Remont zaplanowano od piątku do niedzieli, kiedy wielu warszawiaków będzie odpoczywało z dala od miasta. Tramwajarze zamkną przejazdy tramwajowe po stronie ulicy Chałubińskiego i alei Jana Pawła II. Nie będzie można przejechać Alejami Jerozolimskimi przez rondo Czterdziestolatka.

Na jezdni Alej Jerozolimskich w kierunku Marszałkowskiej będą dwa pasy do skrętu w ulicę Chałubińskiego. Nitka alei Jana Pawła II prowadząca do alei Niepodległości zostanie zwężona o lewy pas.

Kierowcy nie przejadą także Alejami Jerozolimskimi od ronda Dmowskiego do placu Zawiszy. Na jezdni w tym kierunku będą tylko dwa pasy – oba, do skrętu w prawo. Zwężona zostanie też jezdnia Chałubińskiego w stronę ronda ONZ, do dwóch pasów – prosto oraz prosto lub w prawo.

Objazd do ronda Dmowskiego poprowadzi ulicą Chałubińskiego, aleją Niepodległości i Trasą Łazienkowską do Waryńskiego i Marszałkowskiej. W stronę placu Zawiszy kierowcy pojadą aleją Jana Pawła II do ronda ONZ, gdzie zawrócą. Utrudnienia będzie można ominąć także ulicą Emilii Plater pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a Świętokrzyską.

Komunikacja miejska na objazdach

W weekend, 3-5 maja, zamknięte zostanie torowisko tramwajowe na odcinku od ronda ONZ do ulicy Nowowiejskiej.

W tym czasie nie będą kursowały tramwaje linii: 10, 11 i 33, a trasa linii 17 zmieni się – objazd w obu kierunkach poprowadzi aleją „Solidarności”, przez plac Bankowy, ulicami Marszałkowską i Nowowiejską. Na tory wyjadą linie zastępcze: 73 z Metra Młociny na Osiedle Górczewska lub Cmentarz Wolski oraz 74 między Wyścigami a PKP Służewiec.

Autobusy zastępcze Z17 będą jeździły, co około 5-8 minut, między Rondem ONZ a metrem Pole Mokotowskie po trasie tramwajów linii 17.

Autobusy linii: 127, 128, 158, 175, 517, 521 w stronę Browarnej, placu Piłsudskiego, Witolina, Torwaru i Falenicy ominą plac budowy, jadąc od placu Starynkiewicza ulicami: Lindleya, Koszykową i Chałubińskiego. W przeciwnym kierunku natomiast aleją Jana Pawła II i przez rondo ONZ.

Nocne: N32, N35, N38, N43, N85, N88 i N91 oraz 504 do pętli przy Dworcu Centralnym dojadą Żelazną i Złotą. Autobusy linii: 504, 200, N34, N43, N36, N86 wyjadą z pętli przy Dworcu Centralnym w lewo w Emilii Plater i wrócą do swoich stałych tras aleją Jana Pawła II.

Warto pamiętać, że przez cały weekend majowy, w miejscach robót, przemarszów i imprez, autobusy i tramwaje Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na najbliższe przejezdne ulice. Więcej informacji o zmianach i utrudnieniach w komunikacji miejskiej na portalu WTP.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Mapa objazdu.