null

Remont na Czerniakowskiej

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Asfaltowanie ulicy maszyną. Na zdjęciu robotnik z łopatą podczas pracy
Autor: ZDM Warszawa

W długi weekend, na przełomie maja i czerwca, drogowcy wyremontują odcinek ulicy Czerniakowskiej, pomiędzy Trasą Siekierkowską a ulicą Chełmską. Prace obejmą obie jezdnie. Kierowcy pojadą objazdami. Autobusy zmienią swoje trasy.

Remont – kiedy i gdzie?

Prace rozpoczną się już w środę, 29 maja, o godzinie 22:00 i potrwają do poniedziałku, 3 czerwca, do godziny 4:00. Drogowcy będą pracowali równocześnie na obu jezdniach Czerniakowskiej. W związku z tym nie będzie przejazdu od alei Becka (czyli Trasy Siekierkowskiej) do ulicy Chełmskiej. Zamknięte zostaną skrzyżowania Czerniakowskiej z Chełmską i Kaszubską. Kierowcy jadący aleją Witosa powinni pamiętać, że nie przejadą estakadą prowadzącą w kierunku Czerniakowskiej.

Jak ominąć utrudnienia?

Objazd poprowadzi alejami Becka i Witosa oraz ulicami van Beethovena, Jana III Sobieskiego i Gagarina. Kierowcy będą mogli też pojechać aleją Becka i aleją Polski Walczącej.

Objazdy do Chełmskiej poprowadzą ulicą Jana III Sobieskiego lub van Beethovena i Bobrowiecką, a z Chełmskiej do Czerniakowskiej – Czerską i Gagarina.

Jak pojadą autobusy?

W czasie robót zmieni się trasa autobusów linii 187, które nie zjadą z Trasy Łazienkowskiej w ulicę Czerniakowską, tylko pojadą prosto mostem Łazienkowskim, aleją Stanów Zjednoczonych i ulicami: Ostrobramską, Zamieniecką, Łukowską do pętli Witolin. Kursowanie linii 182 zostanie zawieszone – po jej trasie będą jeździły autobusy 187.

Linie: 162, 185, N33 i N83 pojadą objazdem: aleją Polski Walczącej i aleją Becka. Z kolei 131 i 180 ominą zamknięty fragment: Belwederską, Chełmską, Bobrowiecką, van Beethovena i aleją Witosa. Linie nocne N31 i N81 mają wyznaczony objazd ulicą Belwederską.

Zmiany czekają też korzystających z linii 107. Jej trasa zmieni się dwukrotnie – najpierw autobusy pojadą ulicami: Gagarina, Sielecką i Chełmską do Bobrowieckiej, a następnie za aleją Witosa ulicami Czerniakowską, Powsińską i św. Bonifacego, żeby skończyć kurs na przystanku Św. Bonifacego.

Więcej informacji na temat zmian w kursowaniu autobusów można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Wyczekiwany remont

Remont ulicy Czerniakowskiej był długo wyczekiwany przez kierowców. Nie było jednak możliwości, by przeprowadzić go wcześniej. Najpierw trwały prace nad przebudową estakady wzdłuż Trasy Łazienkowskiej, później nad linią tramwajową na ulicy Gagarina.

W obu tych przypadkach Czerniakowska służyła jako objazd. Jej zamknięcie całkowicie sparaliżowałoby ruch. Należy też wziąć pod uwagę, że to właśnie zwiększony ruch wpłynął na przyspieszone zużycie nawierzchni ulicy.

Teraz estakady i linia tramwajowa są już gotowe – nic nie stoi na przeszkodzie i drogowcy zabierają się do pracy. Jest to pierwsze tak duże frezowanie w tym roku. Do tej pory Zarząd Dróg Miejskich wyremontował nawierzchnię między innymi: Wierzbowej, Moliera, Focha czy na prawym pasie ulic Grochowskiej i Puławskiej.

Ciąg dalszy „Frezowania plus”

Do końca roku frezarka wjedzie na wiele warszawskich ulic. Już teraz trwają prace na ul. Lalki, gdzie nowa nawierzchnia pojawi się pomiędzy Cierlicką a Władysława Jagiełły. Niedługo remont przejdzie także Odyńca, między aleją Niepodległości a ulicą Wołoską. Ponadto w planach są jeszcze Marszałkowska, Zamoyskiego i wiele innych ulic.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

 

Ulica Czerniakowska - objazd zamkniętego odcinka_mapka