null

Razem dla planety - Godzina dla Ziemi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok znad Wisły na podświetlony most w Warszawie. Po lewej stronie widoczne bulwary wiślane.
Godzina dla ziemi 2022. Sobota, 26 marca, godz. 20:30

Warszawa po raz kolejny dołącza do akcji Godzina dla Ziemi. W sobotę, 26 marca o godz. 20:30 na 60 minut zgasną światła w Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje innych stołecznych obiektów.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. W symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę mieszkańcy gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Warszawie na 60 minut zgasną światła m.in. Pałacu Kultury i Nauki, Mostu Śląsko-Dąbrowskiego, murów obronnych Starego Miasta, wybranych urzędów dzielnic i dzielnicowych instytucji kultury.

Co roku w akcji bierze udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce Godzina dla Ziemi jest obchodzona już po raz 15. i – podobnie jak w poprzednich latach – honorowy patronat objął nad nią prezydent m.st. Warszawy.

Grafika. Na granatowym tle zarys kuli ziemskiej. W lewym górnym rogu logo WWF. Napisy: 60+ godzina dla ziemi. Godzina dla ziemi WWF. Razem zgaśmy światło dla planety. W lewym dolnym roku adres www.godzinadlaziemi.pl. W prawym dolnym rogu data 26 marca 2022 r. i godzina 20:30