null

Raporty z planowania Warszawy IV. Czy żyjemy lokalnie?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama stolicy z wysokościowcami

Czy Warszawa to tylko Centrum i Pałac Kultury? Nie! Dla każdego z mieszkańców to przede wszystkim miejsce jego zamieszkania, to co znajduje się opodal i przesądza o tym że dobrze czują się w swojej okolicy – warzywniak, ulubiony sklep, przedszkole i szkoła, plac zabaw, skwerek czy ścieżka rowerowa. Ostatnia część Raportów z planowania Warszawy jest poświęcona właśnie lokalności.

Warszawa zaprasza na kolejne z serii spotkań Raporty z planowania Warszawy pod tytułem „Czy żyjemy lokalnie?”, podczas których planiści dzielą się wiedzą zebraną podczas prac nad nowym studium dla Warszawy. Pierwsze spotkanie dotyczyło mieszkańców, na drugim pytano o środowisko, a trzecie poświęcono tożsamości miasta.

Kolejne dotyczy lokalności. Co dokładnie oznacza dla warszawiaków? Jakie są niezbędne elementy wygodnego sąsiedztwa? Jaką rolę w tworzeniu lokalności mają przestrzenie publiczne, place, skwery i zieleńce? Jak mieszkańcy poruszają się po mieście lokalnie, gdy muszą dotrzeć do miejsc i usług bardziej oddalonych?

Warszawa ma być miastem o wielu centrach, żeby mieszkańcy mogli wygodnie funkcjonować w swojej najbliższej okolicy. Wnioski z analiz lokalności w stolicy zaprezentuje Marlena Happach, architekt miasta.

Spotkanie online, środa 19 maja o godz. 18 odbędzie się w wirtualnym ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Transmisja online na platformie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=IM8N7nzUM90

Na czacie można zadawać pytania i pisać komentarze. Aby wziąć udział w dyskusji na ZOOMIE, należy wysłać maila na adres: dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Raporty z planowania Warszawy – o co chodzi?

Trwają prace nad nowym studium Warszawy. Prace nad nową konstytucją przestrzenną naszego miasta – studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy rozpoczęły się w 2018 roku. Pierwszy etap konsultacji społecznych pokazał, jak bardzo potrzebny to dokument. Mieszkańcy złożyli niemal 25 000 wniosków.

Planiści zebrali olbrzymią wiedzę o mieście i mieszkańcach. Na podstawie danych formułowane są pytania o przyszłość stolicy. Publikacja raportów i spotkania mają na celu podzielenie się wiedzą i dyskusję nad wyzwaniami przyszłości w zakresie planowania przestrzennego.

Raport z pierwszego spotkania „Ilu nas jest, a ilu będzie?” .  

Raport z drugiego spotkania „W jakim środowisku żyjemy?” .

Raport z trzeciego spotkania „Jaki krajobraz nas otacza”.

 

 

Więcej informacji:

Facebook

Strona Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy