null

Rajdowa Barbórka na ulicach Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Samochód rajdowy jedzie w skręcie w nocy po bruku. W tle efektownie oświetlony Most Poniatowskiego.
Kryterium Asów na ul. Karowej rozpocznie się w sobotę o godz. 17:00. | Autor: www.barborka.pl / materiały prasowe

W najbliższy weekend odbędzie się w Warszawie już 60. Rajd Barbórka. Na trasie nie zabraknie elity kierowców z Kajetanem Kajetanowiczem na czele. W sobotę, 3 grudnia, rajdowcy zaprezentują swoje umiejętności podczas widowiskowego Kryterium Asów na ul. Karowej. W związku z wydarzeniem kilka ulic na Powiślu zostanie czasowo wyłączonych z ruchu.

Tegoroczną rywalizację zawodnicy rozpoczną w piątek, 2 grudnia, w Pruszkowie, gdzie  zostanie rozegrany inauguracyjny odcinek specjalny. W sobotę rano, 3 grudnia, rywalizacja rozpocznie się na Autodromie w Słomczynie, by później przenieść się na stołeczne ulice. Rywalizację rajdowców będzie można śledzić podczas odcinków specjalnych na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (od godz. 9:50), Autodromie Bemowo (godz. 11:30) oraz na ul. Karowej (godz. 17:00).

Zmiany w ruchu i parkowaniu

Od czwartku, 1 grudnia, od godz. 7:00 do poniedziałku, 5 grudnia, do godz. 23:00 – czyli na czas budowy i rozbiórki trybun oraz podczas kryterium ulicznego – z ruchu drogowego i pieszego zostanie wyłączony fragment ul. Furmańskiej (na odcinku od ul. Karowej do wjazdu na parking). W tym samym czasie, na całej ulicy, będzie obowiązywał zakaz parkowania. Na dwa dni – piątek i sobotę, 2 i 3 grudnia – na drodze wewnętrznej prowadzącej do Automobilklubu na Bemowie (wzdłuż ul. Powstańców Śląskich), wprowadzony zostanie zakaz parkowania.

W dniu rajdu, tj. w sobotę, 3 grudnia, z ruchu i parkowania zostaną wyłączone ulice:

  • Karowa, na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do ul. Dobrej;
  • Furmańska, na całej długości, tzn. od ul. Karowej do Bednarskiej;
  • Browarna, na odcinku od ul. Karowej do Leszczyńskiej;
  • Wiślana, od strony Dobrej, na ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Browarną;
  • Lipowa, od ul. Dobrej w kierunku Browarnej.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od nocy z piątku na sobotę, z 2 na 3 grudnia, do nocy z soboty na niedzielę, z 3 na 4 grudnia. Dodatkowo tego dnia zakaz parkowania, wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela, będzie obowiązywał na ul. Gęstej i Dobrej, na odcinku od Karowej do Bednarskiej.

Autobusy inaczej tylko w sobotę

W sobotę 3 grudnia inaczej będą kursowały autobusy linii 127, które ominą ulicą Browarną i pojadą ul. Dobrą, do pętli Mariensztat. Na swoją trasę wrócą ulicami: Dobrą, Nowy Zjazd, Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową.  

60. Rajd Barbórka odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Plan zmian w organizacji ruchu w związku z Rajdem Barbórka 2022