null

Radzymińska i Brukselska w remoncie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
żółta tabliczka z napisem teren budowy wstęp wzbroniony na ogrodzeniu
Autor: Paweł Dąbrowski

Warszawscy drogowcy kończą remont ul. Radzymińskiej na Targówku. Od środy, 26 października do piątku, 28 października frezowany będzie prawy pas jezdni prowadzącej w stronę centrum. Z kolei w czwartek 27 października rozpocznie się remont ul. Brukselskiej (Praga-Południe). Prace obejmą odcinek od ul. Ateńskiej do ronda Wolframa.

Dalsze prace na Radzymińskiej

Remont ul. Radzymińskiej pomiędzy ul. Jórskiego, a Trocką, na jezdni w stronę centrum, rozpoczął się w zeszłym tygodniu. Prace zostały przerwane z powodu awarii sprzętu. W środę, 26 października, o godz. 22:00 drogowcy wrócą na tę drogę by dokończyć frezowanie. Tak, jak planowano wcześniej, w czasie robót będą obowiązywały dwie organizacje ruchu: nocna (w godz. 22:00-4:00) i dzienna (w godz. 4:00-22:00). Remontowany fragment Radzymińskiej zwężony będzie w porze nocnej do jednego pasa ruchu, natomiast w ciągu dnia kierowcy do dyspozycji będą mieli dwa pasy jezdni. Frezowanie zakończy się w piątek, 28 października, o godz. 6:00.

W związku z pracami zamknięty zostanie przejazd dla rowerzystów przez ul. Radzymińską, a przejście dla pieszych będzie udostępniane tylko podczas przerw w remoncie. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się, a pasażerowie w rejonie ul. Jórskiego będą korzystać z przystanków zastępczych.

Remont ul. Brukselskiej

Praga-Południe rusza z remontem ul. Brukselskiej. W czasie prac wymieniona zostanie cała podbudowa jezdni, a następnie będą tam ułożone nowe krawężniki i nawierzchnia drogi. Pasażerowie zyskają nowy przystanek autobusowy. Remont będzie prowadzony na odcinku od ul. Ateńskiej do ronda Wolframa. Wszystkie wloty ulic dochodzących do ul. Brukselskiej na tym fragmencie zostaną zamknięte, a skrzyżowanie z ul. Lotaryńską stanie się nieprzejezdne. Zakaz nie będzie dotyczył dojazdu do posesji.

Ponieważ drogowcy będą wymieniać podbudowę drogi – do głębokości dochodzącej do 50 cm poniżej obecnego poziomu jezdni – na remontowanym fragmencie nie będą także funkcjonowały przejścia dla pieszych. Objazd utrudnień poprowadzi ulicami: Ateńską lub Afrykańską, Wałem Miedzeszyńskim i Wersalską. Tak też pojadą autobusy linii 117. Prace na ul. Brukselskiej mają potrwać do końca roku.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach:infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.