null

Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Łazienkowskiej zmienia lokalizację

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uwaga! 12 lipca przenosimy punkt szczepień ze stadionu Legii na ul. Chmielną 14.

Od poniedziałku jeden z czterech miejskich punktów szczepień powszechnych przenosimy ze stadionu Legii na ulicę Chmielną 14. Trzy pozostałe do końca wakacji działają w dotychczasowych lokalizacjach.

Jeden z warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych zmieni lokalizację, przenosimy go od poniedziałku (12.07) ze stadionu Legii do przychodni przy ulicy Chmielnej 14.

Nadal działają pozostałe punkty w hali ul. Ossowskiego 25 na Targówku, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21 i w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

W najbliższy weekend (10-11 lipca) cztery wakacyjne dodatkowe punkty będą przyjmować wszystkich chętnych na szczepienie przeciw COVID-19. Będzie można z nich skorzystać na Bulwarach Wiślanych, w Parku Wodnym Moczydło, warszawskim ogrodzie zoologicznym oraz w punkcie na skwerze Hoovera przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Nadal robimy wszystko, żeby każda chętna i uprawniona osoba w Warszawie miała dostęp do szczepionki. Tylko powszechny zasięg szczepień może ograniczyć liczbę i konsekwencje dalszych zachorowań na koronawirusa. Eksperci ostrzegają również przed zbliżającą się czwartą falą pandemii, która po raz kolejny może uderzyć w oświatę, ochronę zdrowia, nasze miejsca pracy, handel, usługi, słowem w gospodarkę podkreśla Renata Kaznowska zastępczyni prezydenta.

Miejski punkt szczepień przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a) jest czynny w weekendy w godz. 12-18.

W soboty i niedziele w godz. 11-17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie uruchomionym na terenie warszawskiego zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni.

Kolejny weekend będzie również działał miejski punkt szczepień na Bulwarach Wiślanych, który znajduje się w punkcie informacji turystycznej (bulwary Karskiego na wysokości ulicy Boleść) - czynny w soboty i niedziele w godz. 13-18.

Szczepienia będą także wykonywane w uruchomionym przez Warszawę punkcie na terenie Parku Moczydło, przy wejściu do kompleksu basenów, w weekendy w godz. 14-19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer).

Szczegółowe informacje o punktach szczepień: warszawaszczepi.pl.