null

Punkt PESEL na Stadionie Narodowym czynny również 10 maja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze stadionu PGE Narodowy, gdzie otwarto punkt wydawania pesel dla uchodźców z Ukrainy. Stanowiska z krzesełkami przy których siedzą osoby
Punkt PESEL na PGE Narodowym | Autor: Rafał Motyl

Obywatele Ukrainy ubiegający się o nadanie numeru PESEL będą mogli skorzystać z punktu na Stadionie Narodowym także jutro. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, punkt będzie jednak nieczynny od 13 do 15 maja 2022 r.

Mimo wcześniejszych informacji dotyczących ograniczeń w funkcjonowaniu punktu PESEL na PGE Narodowym, miejsce będzie otwarte także jutro w godzinach 8:00-16:00. Z uwagi na zaplanowane imprezy sportowe, punkt nie będzie natomiast funkcjonował od najbliższego piątku do niedzieli (13-15 maja).

PESEL tylko na Narodowym

Od 25 kwietnia 2022 r. nadawanie numerów PESEL w stolicy dla obywateli Ukrainy, którym przysługuje statut uchodźcy, odbywa się wyłącznie w punkcie na Stadionie Narodowym. Umożliwia to urzędom dzielnic m.st. Warszawy skoncentrowanie pracy na bieżącej obsłudze wszystkich mieszkańców.

Punkt PESEL na PGE Narodowym jest przygotowany na przyjęcie nawet 3 tysięcy osób dziennie. Obywatele Ukrainy mogą załatwić na Stadionie także inne formalności np. założyć konto w banku czy ubiegać się o świadczenia rodzinne z ZUS.

Szczegóły dotyczące działalności punktu można uzyskać w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115 – pod numerem telefonu 19 115 oraz na specjalnej stronie w języku ukraińskim.

Od 16 marca br. na terenie Warszawy wydano już 101,5 tys. numerów PESEL.