null

Punkt informacyjny budowy II linii metra

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wejście na stację metra Lazurowa. Kilka osób przed budynkiem. Kobieta z hulajnogą. Rowerzysta. Po prawej parking dla rowerów.
Tak będzie wyglądło wejście na stację metra Lazurowa. | Autor: Metro Warszawskie

Czasowy Punkt Informacyjny budowy II linii metra na odcinku zachodnim już działa. Placówka znajduje się na Bemowie – pomiędzy ul. Górczewską, a ul. Kossutha (na wysokości numeru 12) i czynna jest w dni powszednie od godz. 7:00 do 19:00.

Punkt zlokalizowany jest ok. 500 metrów od istniejącej już stacji C04 Bemowo, w połowie drogi między skrzyżowaniem ul. Górczewskiej z Lazurową, gdzie powstanie stacja C03 Lazurowa. Usytuowanie placówki w pobliżu najbardziej uczęszczanych bemowskich arterii ułatwi mieszkańcom dostęp do aktualnych informacji dotyczących budowy II linii metra.

Informacje o zmianach w ruchu i innych utrudnieniach w okolicach trzech kolejnych stacji metra (C03 Lazurowa, C02 Chrzanów, C01 Karolin) można uzyskać od poniedziałku do piątku: bezpośrednio w Punkcie (godz. 7:00-19:00); pod adresem mailowym: bemowo@budowametra.pl oraz pod numerem telefonu: 785 850 151.

Spotkania z mieszkańcami

Punkty informacyjne to miejsca, gdzie odwiedzający mogą uzyskać wiadomości dotyczące budowy II linii metra. Dowiedzieć się tu można o technologii budowy, postępie prac i ich harmonogramie, organizacji ruchu, monitoringu budynków i środowiska. Można też zobaczyć projekty przyszłych stacji metra oraz obejrzeć aktualne zdjęcia z placu budowy i schematy tymczasowej organizacji ruchu. Interesanci będą mogli uzyskać od jego pracowników szczegółowe informacje dotyczące budowy metra oraz planów zagospodarowania terenu stacji C03, C02 i C01, a także wentylatorni szlakowych i STP (stacji techniczno-postojowej) Karolin.

W pierwszym kwartale 2023 roku w tym samym miejscu pojawi się docelowy pawilon – z ekranami multimedialnymi i salą konferencyjną, w której będą odbywały się spotkania z mieszkańcami i warsztaty dla dzieci. Będzie działał do czasu zakończenia inwestycji.