null

Punkt doradztwa energetycznego w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Z umieszczonego na szczycie dachu komina wydobywają się kłęby dymu

W sobotę, 22 października, oficjalnie otwarty zostanie punkt konsultacyjny, w którym mieszkańcy stolicy mogą zasięgnąć informacji od doradcy energetycznego. Lokal uruchomiony przy ul. Żegańskiej będzie działał przez 4 dni w tygodniu.

Wawerski punkt konsultacyjny jest drugim, w którym warszawiacy będą mogli zasięgnąć porady od doradcy energetycznego. Podobny od ubiegłego tygodnia działa już na Białołęce. Z obu punktów za darmo może skorzystać każdy mieszkaniec Warszawy. Dodatkowo doradcy będą pełnić specjalne dyżury w pozostałych dzielnicach stolicy.

Punkt w Wawrze zlokalizowano przy ul. Żegańskiej 2c. Pierwsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z niego już od sobotniego poranka. Miejsce będzie otwarte przez 4 dni w tygodniu:

  • poniedziałek: godz. 13:00 – 19:00
  • wtorek: godz. 8:00 – 12:00
  • sobota: godz. 8:00 – 20:00
  • niedziela: godz. 8:00 – 20:00

O co zapytać doradcę energetycznego?

Eksperci dzielą się fachową wiedzą z zakresu: doradztwa technicznego w kontekście modernizacji źródeł ciepła, termomodernizacji budynków i stosowania odnawialnych źródeł energii. Informują również o możliwościach uzyskania dotacji na sfinansowanie tych inwestycji – ze środków miejskich lub w ramach innych programów wsparcia.

Doradcy mogą również wesprzeć warszawiaków w wypełnieniu deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB); doradzić w jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania, a także obniżyć zużycie energii elektrycznej i wody. Pomogą także przeanalizować rachunki za media i podpowiedzą, gdzie szukać potencjalnych oszczędności.

Doradcy energetyczni pomagają mieszkańcom stolicy od ubiegłego roku. Ich działalność stanowi jedną z rekomendacji Warszawskiego Panelu Klimatycznego.