null

Psy z Palucha zapraszają do parku Agrykola

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Pies o jasnej sierści leży na trawie i uśmiecha się podczas głaskania w ucho
Lukrecja

W niedzielę, 23 czerwca, odbędzie się kolejna odsłona akcji Adoptuj Warszawiaka. Tym razem psy ze Schroniska na Paluchu będzie można spotkać między godz. 11:00 a 15:00 w parku Agrykola.

Twarzą najbliższej akcji Adoptuj Warszawiaka jest Salvador – dzielny senior z początkami zaćmy, który przebywa w Schronisku na Paluchu od 4 lat. W tym czasie wyciszył się, złagodniał i nabrał zaufania do ludzi. Bardzo potrzebuje kochającego domu.

Podczas akcji Salvadorowi towarzyszyć będą też inne psy z Palucha w charakterystycznych czerwonych chustach. Na miejscu będzie można porozmawiać o adopcji z wolontariuszami oraz odnaleźć swojego czworonożnego przyjaciela. Uczestnicy wydarzenia posłuchają też o pomocy bezdomnym zwierzętom i o tym, jak w odpowiedni sposób zadbać o domowego podopiecznego. Poznają również specyfikę pracy w schronisku. Na schroniskowym stoisku będzie oczywiście koci kącik ze zdjęciami mruczków przebywających pod opieką placówki. Wszelkich informacji postarają się udzielić ich opiekunki.

Podczas wydarzenia będzie można również zaczipować swojego pupila. Aby to zrobić, opiekunowie czworonogów powinni pamiętać o zabraniu swojego dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia psa z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Dodatkowo dla chętnych rozstawiony zostanie mini tor przeszkód (tunel, slalom itp.), po którym będzie można przejść razem ze swoim pupilem.

Informacje o akcji można znaleźć także na profilu schroniska na Facebooku.  

Nie kupuj, adoptuj!

Obecnie w Schronisku na Paluchu na adopcję czeka ponad 600 zwierząt. Informacje o wszystkich z nich można znaleźć na stronie schroniska.