null

Psiaki z Palucha szukają domu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Pies ufnie patrzący w obiektyw

W sobotę, 15 kwietnia, Schronisko na Paluchu organizuje kolejną odsłonę akcji Adoptuj Warszawiaka. Tym razem czworonożnych podopiecznych placówki będzie można spotkać w Parku Szczęśliwickim.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę między godz. 12:00 a 15:30. W tym czasie będzie można poznać wielu podopiecznych warszawskiego schroniska oraz dowiedzieć się więcej o możliwości adopcji zwierząt lub o wolontariacie. Mieszkańcy będą mogli też za darmo zaczipować swoje psy (trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty i książeczkę zdrowia psa), a wielbiciele kotów – zajrzeć do kociej strefy i wziąć udział w warsztatach robienia kocich zabawek.

Psy ze Schroniska na Paluchu odwiedziły Park Szczęśliwicki także w ubiegłym roku, podczas inauguracji poprzedniej edycji akcji Adoptuj Warszawiaka. W tym roku na Ochocie pojawią się m.in.:

Miętus [na zdjęciu otwarciowym]. To już stały bywalec akcji Adoptuj Warszawiaka. Ma charakter indywidualisty. Jest energicznym i mądrym psem, typem wiernego i oddanego przyjaciela. Węszy, eksploruje teren i gna przed siebie zaciekawiony. Świetnie sobie radzi w mieście i jest bardzo grzeczny. W towarzystwie znanej osoby staje się pogodny, bardzo lubi głaskanie i drapanie za uchem.

Pies ufnie patrzący w obiektywPepe. To radosny i sympatyczny pies, który uwielbia towarzystwo człowieka i głaskanie. Uwielbia spacery. Jest na nich bardzo grzeczny, ładnie chodzi na smyczy. Nie przeszkadza mu też ruch uliczny i inne hałasy. Będzie wzorowym mieszkańcem bloku w centrum miasta, jak i domu z ogrodem.

Pies ufnie patrzący w obiektywOslo. To nieduży, młody psiak o jedwabistej sierści. Na początku wydaje się być trochę nieufny, jednak przy bliższym poznaniu się otwiera. Lubi kontakt z ludźmi, a szczególnie przytulanie. Jest też pozytywnie nastawiony do innych psów.

Pies ufnie patrzący w obiektyw

Hodor. To radosny i chętny do zabawy psiak, który uwielbia kąpiele błotne, smakołyki i ganianie za piłeczkami. Jest niezwykle inteligentny, w mig nauczył się pokonywać wszystkie przeszkody na wybiegu.

Spotkanie w Parku Szczęśliwickim jest o tyle wyjątkowe, że właśnie w kwietniu obchodzony jest Dzień Zwierząt Bezdomnych. Pracownicy i wolontariusze Schroniska na Paluchu liczą na to, że dla wszystkich psich gości z akcji Adoptuj Warszawiaka kwiecień będzie ostatnim miesiącem bezdomności w ich życiu.

Informacje o wszystkich schroniskowych zwierzakach, które czekają na adopcję, można znaleźć na stronie Palucha.