null

Przyjdź na plac Zbawiciela

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok na Plac Zbawiciela
Plac Zbawiciela to doskonałe miejsce letnich spotkań

Plac Zbawiciela to doskonałe miejsce letnich spotkań dlatego podobnie, jak w poprzednich latach piesi i klienci lokali gastronomicznych będą mieli do dyspozycji więcej miejsca. W nocy ze środę na czwartek, z 15 na 16 czerwca, na kilka słonecznych miesięcy wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu pozwoli zwiększyć przestrzeń dla pieszych, a także rozszerzyć obszar przeznaczony dla ogródków gastronomicznych. W tym celu jeden, zewnętrzny pas ronda na pl. Zbawiciela zostanie wygrodzony, co umożliwi poszerzenie chodników. Obszar ten zostanie wydzielony betonowymi barierami. Na wjazdach i zjazdach z placu pojawią się nowe, żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu, które będą obowiązywały do 23 października.

Także do październikowej niedzieli będzie funkcjonował deptak na Trakcie Królewskim, na odcinku od „palmy” do Kolumny Zygmunta. Zmiany na pl. Zbawiciela wpisują się również w inne zmiany i udogodnienia dla pieszych w sercu stolicy. Od połowy maja mieszkańcy i goście mogą korzystać z naziemnych przejść na rondzie Dmowskiego, a wkrótce udostępniona zostanie nowa przestrzeń placu Pięciu Rogów w ramach Nowego Centrum Warszawy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.