null

Przygarnij rośliny ze stołecznych ukwieceń

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kucająca kobieta pakuje kwiaty do toreb.
Akcja Przygarnij kwiatka

Zarząd Zieleni zaprasza do recyklingu sezonowych nasadzeń z warszawskich kwietników. Tym razem na adopcję czekają rośliny z letnich ukwieceń. Mieszkańcy mogą je odbierać od 25 października spod Pawilonu Edukacyjnego Kamień

Miejski recykling roślin

Stołeczni ogrodnicy tworzą kompozycje z roślin jednorocznych, cebulowych i bylin. Dzięki wymianie części ukwieceń warszawskie rabaty cieszą oko różnorodnością kolorów i kształtów o każdej porze roku. Od kilku lat Zarząd Zieleni organizuje akcję #PrzygarnijKwiatka – w ramach sezonowej wymiany rośliny z miejskich kwietników rozdawane są mieszkańcom i stołecznym szkołom. Kwiaty, które nie nadają się na jesienne ukwiecenia, mogą znaleźć drugi dom u warszawiaków i warszawianek.

Przygarnij kwiatka w Kamieniu

Kwiaty będzie można odebrać od 25 października od godz. 11:00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień (ul. Wybrzeże Puckie 1). Do końca tygodnia będą dostarczane kolejne partie roślin ze stołecznych rabat. Można je pobierać o dowolnych godzinach – będą dostępne przed pawilonem. Warto pamiętać o zabraniu własnych toreb/worków/skrzynek, ponieważ rośliny będą bez doniczek, prosto z ziemi. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów.

Rośliny do przygarnięcia to m.in.: wieczniki kuliste, szałwie omączone, pacioreczniki, pelargonie, begonie, celozje srebrzyste, rozplenice, dalie, irezyny, alternantery, zielistki, smagliczki, scewole, koleusy, stokrotki afrykańskie.

Przy okazji akcji Zarząd Zieleni zaprasza na dyżury poradnictwa ogrodniczego. Na pytania, jak zadbać o swoje rośliny, jak poradzić sobie z ich chorobami czy jak dobrać odpowiednie gatunki do domowych ukwieceń odpowiedzą miejskie ogrodniczki. Dyżury odbędą się w Kamieniu 25 października w godz. 11:00 – 12:00 i 15:00 – 17:00.

Jeszcze więcej kwiatów

Wymiana ukwieceń w miejskich parkach trwa. W ostatni czwartek mieszkańcy mieli okazję przygarnąć kwiaty w Ogrodzie Saskim. Podobną akcję w ubiegłym tygodniu organizował również Zarząd Oczyszczania Miasta, rozdając pelargonie z trzech pętli autobusowych.

Warto obserwować profile Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i Warszawy w Kwiatach, na których na bieżąco publikowane są informacje o akcjach adopcji roślin.

Białe, żółte, niebieskie i czerwone kwiaty zasadzone koło Pawilonu Edukacyjnego Kamień.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Kucająca kobieta pakuje kwiaty do toreb.
Kwiaty spakowane w torbach stoją na ławce w parku. W tle widać kilka osób.
Kwiaty spakowane w dużych torbach na ławkach w Ogrodzie Saskim
Dwie kobiety odchodzą, trzymając z ręce papierowe torby w kwiatami
Widok z bliska na miejskie ukwiecenia w fioletowych barwach
Widok z bliska na miejskie ukwiecenia w białych i czerwono-pomarańczowych barwach