null

Przygarnij bratki z pętli

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Posadzone w kaskadowym kwietniku niebieskie i żółte bratki. W tle stojący przy przystanku autobus miejski i przechodzący przed nim ludzie.
Bratki na pętli Żerań FSO

Zarząd Oczyszczania Miasta po raz kolejny rozda mieszkańcom kwiaty, które ozdabiały pętle komunikacji miejskiej. Tym razem nowych domów szukają tysiące kolorowych bratków.

Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) zachęca, by zaopiekować się 11 tys. bratków z pętli autobusowych i tramwajowych. Eko akcja odbędzie się w najbliższy czwartek, 16 maja. Kwiaty będą czekały od godz. 7:00 przez cały dzień lub do momentu, kiedy wszystkie znajdą nowych właścicieli. Rośliny będzie można wziąć bezpośrednio z kwietników. Trzeba jedynie pamiętać, żeby zabrać ze sobą rękawiczki, niewielkie narzędzia do wygodniejszego wyjmowania bratków oraz pojemniki do transportu.

Akcja będzie prowadzona na 8 pętlach: Bródno-Podgrodzie, Esperanto, Żerań FSO, Rondo Wiatraczna, Wilanów, Szczęśliwice, P+R Al. Krakowska i Nowe Bemowo.

Jak zadbać o bratki

To kolejna edycja akcji Zarządu Oczyszczania Miasta, w której kwiaty z pętli komunikacji miejskiej zyskują drugie życie. Kiedy zmienia się pora roku, a razem z nią sezonowe ukwiecenie, bratki trafiają do nowych właścicieli. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji rośliny nadal mogą zdobić balkony i ogrody. Aby miały jak najlepsze warunki do rozrostu, trzeba:

  • zapewnić uniwersalną, dobrze przepuszczalną ziemię,
  • nawadniać do ziemi lub podstawki tak, żeby podłoże było wilgotne,
  • usuwać przekwitłe kwiaty i suche liście.

Bratki w dobrych warunkach będą kwitły nawet do jesieni, a także w przyszłym roku.