null

Przez kilka majowych dni warszawski punkt PESEL będzie nieczynny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wnętrze stadionu PGE Narodowy, gdzie otwarto punkt wydawania pesel dla uchodźców z Ukrainy. Stanowiska z krzesełkami przy których siedzą osoby
Punkt PESEL na PGE Narodowym | Autor: Rafał Motyl

W maju przez kilka dni punkt do wydawania numerów PESEL na Stadionie Narodowym będzie nieczynny. Powodem są dni świąteczne i planowane imprezy sportowe.

Punkt na PGE Narodowym będzie zamknięty od 1 do 3 maja 2022 r. z uwagi na dni świąteczne i finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Ze względu na inne imprezy sportowe, miejsce będzie nieczynne także 10 maja oraz od 13 do 15 maja 2022 r.

Od poniedziałku 25 kwietnia 2022 r. nadawanie numerów PESEL w stolicy dla obywateli Ukrainy, którym przysługuje statut uchodźcy, odbywa się wyłącznie w punkcie na Stadionie Narodowym. Umożliwia to urzędom dzielnic m.st. Warszawy skoncentrowanie pracy na bieżącej obsłudze wszystkich mieszkańców.

Punkt PESEL na PGE Narodowym jest przygotowany na przyjęcie nawet 3 tysięcy osób dziennie. Obywatele Ukrainy mogą załatwić na Stadionie także inne formalności np. założyć konto w banku czy ubiegać się o świadczenia rodzinne z ZUS.

Szczegóły dotyczące działalności punktu można uzyskać w Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa pod numerem telefonu 19 115 oraz na specjalnej stronie w języku ukraińskim.

Od 16 marca br. na terenie Warszawy wydano już niemal 95 tys. numerów PESEL. Tylko wczoraj uzyskało go 1055 osób.