null

Prześlij film o „Stolicy wolnego czasu” na konkurs GVA 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa osób na scenie pod napisem "Grand Video Awards"
Gala Grand Video Awards 2021 | Autor: Simona Supino

Mieszkańcy jak również goście stolicy mogą zawalczyć o nagrodę Grand Video Awards 2022. W tegorocznej, ósmej już edycji ogólnopolskiego konkursu twórców wideo w sieci, pojawiła się kategoria – „Warszawa. Stolica wolnego czasu”. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września.

Warszawa jest miastem o wielu twarzach. To jednocześnie miejsce rozrywki, odpoczynku i osobistego rozwoju. Przestrzeń, z której każdy czerpie coś dla siebie, codziennie jest inspiracją dla twórców wielu unikalnych filmów i zdjęć. Pod hasłem „Warszawa. Stolica wolnego czasu” zachęcamy mieszkańców do podzielenia się swoimi nagraniami wideo i promowania wyjątkowych walorów miasta – mówi Kamil Dąbrowa, wicedyrektor Biura Marketingu Miasta w warszawskim Ratuszu.

Konkurs dla twórców

Grand Video Awards to konkurs dla najbardziej kreatywnych i oryginalnych twórców wideo publikujących w internecie. Jego ideą jest uhonorowanie najbardziej nowatorskich autorów. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które koncentruje całą branżę twórców treści wideo.

Jury, złożone z wybitnych fachowców z dziedziny filmu, dźwięku, realizacji czy reklamy co roku wybiera zwycięzców w kilku kategoriach, m.in.: wideoklip, wideotutorial, hobby, podróże, kultura, sport czy edukacja. Ponadto, w plebiscycie można zdobyć także nagrody specjalne, które są przyznawane w dodatkowych kategoriach.

W ubiegłym roku do konkursu uczestnicy zgłosili 496 materiałów wideo. Wielu z nich to youtuberzy, influencerzy. Do finału jury zakwalifikowało 42 filmy, z czego 13 nagrodzono. W kategorii dodatkowej “Warszawa” wygrała Joanna Jasitczak – Satyrycznie Historycznie – za film „Odebrano mi młodość. Wspomnienia powstańców warszawskich”.

Miasto stołeczne Warszawa, partner wydarzenia ponownie wręczy nagrodę specjalną. Statuetkę i nagrodę finansową w wysokości 4 tys. złotych otrzyma twórca, który zgłosi film w kategorii: „Warszawa. Stolica Wolnego czasu”. Można do niej zgłaszać filmy, które pokazują stolicę jako miejsce kultury, rozrywki, sportu, odpoczynku, gdzie mieszkańcy chcą spędzać miłe chwile.

Zobacz, Joanna Jasitczak z kanału Tu Historia zachęca do wzięcia udziału w Grand Video Awards 2022:

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia filmów będą przesyłane przyjmowane do 5 września 2022 roku, do godziny 23.59 poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: grandvideoawards.pl. Łączna pula nagród wynosi w tym roku 52 tyś złotych. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali finałowej konkursu w październiku w Warszawie.

Konkurs GVA organizuje magazyn Press. Partnerem akcji jest m.in. Miasto Stołeczne Warszawa. Szczegóły publikowane są na facebook’u Grand Video Awards, a także na stronie konkursu: grandvideoawards.pl