null

Przejazdy kolejowe na Targówku i w Wawrze do remontu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwa pociągi w barwach SKM i Kolei Mazowieckich na przystanku kolejowym_w tle wiadukt kolejowy
Autor: UM Warszawa

Z uwagi na pogarszający się stan nawierzchni kolejarze wyremontują przejazdy między Walcowniczą a Młodą w Wawrze oraz na ulicy Łodygowej na Targówku. Podczas prac – zaplanowanych odpowiednio na wtorek i środę, 27 i 28 lutego – kierowcy tamtędy nie przejadą. Zostaną wyznaczone objazdy. Autobusy linii 145 i 245 zmienią swoje trasy.

Łodygowa

Prace na ulicy Łodygowej zaplanowano na środę, 28 lutego, od godz. 9:00. Kierowcy nie przejadą przez przejazd w godz. 10:00-14:00. Poza tymi godzinami będzie zajęty raz jeden, raz drugi pas jezdni. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych prace zostaną dokończone następnego dnia – w czwartek, 29 lutego, w tych samych godzinach.

Objazd poprowadzi ulicami: Łodygową, Radzymińską, aleją „Solidarności”, Targową, Grochowską, Marsa i Żołnierską. Do Ząbek będzie można dojechać ulicami Swojską i Janowiecką lub Bystrą i Stefana Batorego.

W związku z pracami od godziny 9:00 do 14:00 autobusy linii 145 i 245 zmienią trasy. Jadąc, odpowiednio w kierunku Żerania FSO i Bródna-Podgrodzie, z ulicy Piłsudskiego w Ząbkach skręcą w Skorupki, a dalej Orlą, Wojska Polskiego, Leszczyckiego i Stefana Batorego. Do Warszawy wjadą przez Bystrą do Radzymińskiej. Podobny objazd będzie obowiązywał w drodze powrotnej. Z ulicy Radzymińskiej autobusy obu linii skręcą w Bystrą, a następnie w Ząbkach pojadą ulicami: Stefana Batorego, Leszczyckiego, Wojska Polskiego, Orlą, 3 Maja i Piłsudskiego, a dalej swoimi trasami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Walcownicza i Patriotów

Dzień wcześniej, czyli we wtorek, 27 lutego, o godzinie 9:00 prace rozpoczną się na przejeździe w Falenicy. Tu także kolejarze będą zajmowali na przemian raz jeden, raz drugi pas, a w godzinach 10:00-14:00 całkowicie zamkną przejazd.

Roboty na tym przejeździe nie powinny wpłynąć na kursowanie autobusów WTP.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Ulica Łodygowa_plan objazdu w związku z remontem przejazdu kolejowego