null

Program Rozwoju Fotowoltaiki Miejskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warszawa inwestuje w odnawialne źródła energii. To jedna z metod na przyspieszenie zielonej transformacji energetycznej miasta. Bo myślimy o czystym powietrzu, walce z kryzysem klimatycznym, bezpieczeństwie warszawiaków, a także kondycji finansowej stolicy.

Przyjęliśmy Program Rozwoju Fotowoltaiki Miejskiej, w ramach którego zainstalujemy panele na budynkach miejskich do 2030 r. Na pierwszą fazę programu do 2024 r. przeznaczymy 60 mln zł. W perspektywie 15 lat oszczędzimy niemal 175 mln zł. Dzięki programowi dbamy oczywiście o środowisko. Zmniejszenie emisji CO2 do 2030 r. wyniesie łącznie niemal 87 tysięcy ton, czyli tyle, ile pochłonęłoby ok. 20 tys. hektarów lasów. Dziś instalacje PV znajdują się już na 195 budynkach miejskich.

Inwestowanie we własne źródła odnawialne to inwestycja w przyszłość planety. W bezpieczeństwo i niezależność energetyczną. W czystą i tanią energię. Program Rozwoju Fotowoltaiki Miejskiej jest także realizacją jednej z rekomendacji Warszawskiego Panelu Klimatycznego, który odbył się w listopadzie 2020 roku.

Status projektu 

Status projektu - zrealizowany
 

 

 

Więcej informacji o środowisku i ekologii w Warszawie: eko.um.warszawa.pl