null

Program nasadzeń drzew

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Ulica z chodnikami. Po każdej stronie bujna roślinność: wysokie drzewa i krzewy. Między drzewami drewniane ławki.
Milion drzew - program nasadzeń

Zieleń to znak rozpoznawczy Warszawy. Dbamy o to, bo w mieście pojawiało się coraz więcej drzew, a mieszkańcy mogli korzystać z parków, skwerów i zacienionych ulic.

Obecnie w stolicy już jest ponad dziewięć milionów drzew, czyli na każdego mieszkańca przypada aż pięć drzew i stale ich przybywa. W miejskich terenach zieleni sadzimy drzewa, które spełniają zalecenia Standardów kształtowania zieleni Warszawy, zaś w lasach sadzimy kilkudziesięciocentymetrowe sadzonki drzew.

Również mieszkańcy mogą zaproponować miejsca, w których według nich powinno być więcej wysokiej roślinności. Zgłoszenia warszawianek i warszawiaków przyjmowane są w mobilnej aplikacji Warszawa 19115, w zakładce „Posadź drzewo” dostępnej w Google Play (na systemy Android), a także App Store (iOS). Propozycje można też zgłosić na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (zakładka Wolny wniosek) oraz telefonicznie.

Status projektu:

Grafika z informacją, że projekt ma status w realizacji

 

Więcej informacji o środowisku i ekologii w Warszawie: eko.um.warszawa.pl