null

Program nasadzeń drzew

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Ulica z chodnikami. Po każdej stronie bujna roślinność: wysokie drzewa i krzewy. Między drzewami drewniane ławki.
Milion drzew - program nasadzeń

​​​​​​​Warszawa to stolica zieleni. Dbamy o to, by w mieście pojawiało się coraz więcej drzew, a mieszkańcy mogli korzystać z parków, skwerów i zacienionych ulic.

Od początku obecnej kadencji w Warszawie zasadziliśmy ponad 630 tys. drzew. W efekcie w stolicy mamy ich już około dziewięciu milionów. To oznacza, że na każdego mieszkańca przypada aż pięć drzew – i stale ich przybywa.

Na miejskich terenach zieleni sadzimy drzewa spełniające zalecenia Standardów kształtowania zieleni Warszawy, zaś w lasach sadzimy kilkudziesięciocentymetrowe sadzonki.

Również mieszkańcy mogą zaproponować miejsca, w których według nich powinno być więcej wysokiej roślinności. Zgłoszenia warszawianek i warszawiaków przyjmowane są w mobilnej aplikacji Warszawa 19115, w zakładce „Posadź drzewo” dostępnej w Google Play (na systemy Android), a także App Store (iOS). Propozycje można też zgłosić na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (zakładka Wolny wniosek) oraz telefonicznie. 

Status projektu:

Status projektu - zrealizowany

 

 

Więcej informacji o środowisku i ekologii w Warszawie: eko.um.warszawa.pl