null

Prezydent Trzaskowski spotkał się z Nancy Pelosi

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nancy Pelosi, spiker Izby Reprezentantów i Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy wymieniają uścisk dłoni. W tle przewieszona przez fotel flaga Ukrainy i z podpisami
Nancy Pelosi, spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów i Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas wizyty w USA spotkał się z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu, aby rozmawiać z nimi o kryzysie uchodźczym. Ten temat poruszono także podczas dyskusji z Nancy Pelosi, spikerem Izby Reprezentantów.

Ważne spotkanie z Nancy Pelosi. Rozmowa dotyczyła oczywiście przede wszystkim wojny na Ukrainie. Dziękowałem House Speaker Nancy Pelosi za wsparcie USA dla walczącej Ukrainy, a także za konsekwentne, stanowcze stawanie w obronie demokracji i zachodnich wartości - także w Polsce – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Prezydent Trzaskowski spotkał się również m.in. z Samanthą Power, która kieruje pomocą humanitarną Stanów Zjednoczonych; kongresmenem Billem Keatingiem, który szefuje komisji spraw zagranicznych oraz z Petem Buttigiegem, amerykańskim sekretarzem transportu.

W najbliższych dniach prezydent stolicy będzie rozmawiał m.in. z Michaelem Bloombergiem i innymi przedstawicielami Bloomberg Philantropies oraz z Ronaldem S. Lauderem, prezesem World Jewish Congress. Wygłosi również gościnny wykład na Uniwersytecie Yale.

Podczas wizyty w USA Rafał Trzaskowski zabiega o jeszcze większe wsparcie, również finansowe, od amerykańskich sojuszników dla ukraińskich uchodźców, polskich samorządów i organizacji pozarządowych w związku z kryzysem humanitarnym w Europie.