null

Pracowity długi weekend drogowców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich nie odpoczną w przedłużony weekend. W tym czasie wymienią nawierzchnię w dwóch ważnych lokalizacjach – w al. Jana Pawła II oraz na rondzie u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Górczewskiej. Początek prac już w środę, 10 czerwca, ok. godz. 22.00.

Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

 

Drogowcy pracują w centrum…

W przedłużony weekend, korzystając ze zmniejszonego ruchu na drogach, warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię wschodniej jezdni al. Jana Pawła II na odcinku do Al. Jerozolimskich do ronda ONZ. Prace w tym miejscu potrwają od środy, 10 czerwca, od godz. 22.00 i zakończą się w poniedziałek, 15 czerwca ok. godz. 4.00. W tym czasie jezdnie prowadząca w kierunku Żoliborza będzie całkowicie zamknięta dla ruchu wraz z wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi. Kierowcy jadący ul. T. Chałubińskiego od strony Mokotowa będą musieli pojechać „dołem” do ronda Czterdziestolatka, gdzie będą mogli wyłącznie skręcić w prawo lub lewo. Nie będzie można także skręcić z Al. Jerozolimskich w al. Jana Pawła II. Objazdy będą prowadziły ulicami: Al. Jerozolimskie – E. Plater – Świętokrzyska lub Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – Królewska – Grzybowska albo Towarowa – Prosta. W trakcie prac Autobusy linii 174 będą kursowały ulicami: Al. Jerozolimskie – E. Plater – Świętokrzyska. Linie nocne N45 i N95 zostaną skierowane na objazd ulicami E. Plater – Świętokrzyska.

Trwa przebudowa ronda Czterdziestolatka i al. Jana Pawła II. Inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni, by zachować jednolity przekrój całego ciągu komunikacyjnego. Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i szersze chodniki, zostaną wybudowane zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew, krzewów, żywopłotów i bylin. Na rondzie Czterdziestolatka wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych. Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie: www.nowaaleja.waw.pl.

…i na Woli

W tych dniach drogowcy wymienią także nawierzchnię ronda J. Szczepańskiego „Ziutka” u zbiegu ul. Górczewskiej i al. Prymasa Tysiąclecia. Początek prac w środę, 10 czerwca, ok. godz. 22.00. W czasie prac wyłączone z ruchu będzie rondo wraz z dojazdami: zachodnią jezdnią al. Prymasa Tysiąclecia od bocznej jezdni, która prowadzi do stacji benzynowej i stadionu Olimpii, wschodnią jezdnią od wjazdu na parking przed salonem samochodowym, południową jezdnią ul. Górczewskiej od ul. Elekcyjnej i jezdnią północną od ul. Sokołowskiej. Ruch na wiadukcie będzie odbywał się bez zmian. Objazdy ronda zostaną poprowadzone ulicami: Wolska – Elekcyjna – Deotymy – Obozowa lub Wolska – Płocka – Obozowa. Dojazd do Parku E. Szymańskiego będzie możliwy boczną jezdnią al. Prymasa Tysiąclecia, na której zostanie odwrócony kierunek ruchu.

Autobusy linii 171, 190, pojadą objazdem ulicami: Elekcyjna – Wolska – Płocka. Ulicami Elekcyjną i Wolską będą kursowały także autobusy linii 523 oraz nocnych N42 i N43. Autobusy linii 186 i 414 pojadą wiaduktami al. Prymasa Tysiąclecia nad rondem. Prace potrwają do soboty, 13 czerwca, do godz. 5.00.

W kwietniu ZDM oraz Metro Warszawskie zakończyły na podległych sobie odcinkach przebudowę ul. Górczewskiej od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej. Obecnie drogowcy pracują jeszcze na odcinku Płocka — Młynarska. Gotowa jest już nowa nawierzchnia jezdni południowej. Do końca czerwca chcą zakończyć kompleksowy remont północnej nitki. Jeszcze wcześniej, w zeszłym roku, wymieniona została nawierzchnia obu jezdni ul. Leszno stanowiącej przedłużenie ul. Górczewskiej.

Przypominamy, że od minionego weekendu trwa także wymiana nawierzchni ul. Trockiej na Targówku. Do poniedziałku, 15 czerwca do godz. 4.00 zamknięty dla ruchu jest odcinek tej ulicy od ul. Pratulińskiej do Radzymińskiej. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Pratulińska. Trasy zmieniły autobusy linii: 140, 199, 212, 256, 340, 345, 738 i N62.

Zmiana w ruchu na budowie metra

W środę, 10 czerwca, ok. godz. 22.00 wykonawca bemowskiego odcinka metra wprowadzi zmiany w ruchu na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich zostanie wyłączona z ruchu na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, a ruch w kierunku Bielan zostanie przełożony na tymczasową jezdnię, która łukiem ominie plac budowy. Zachowana zostanie możliwość skrętu w ul. Górczewską w obydwu kierunkach. Wprowadzony zostanie natomiast zakaz skrętu w lewo z ul. Górczewskiej (jadąc od centrum) w ul. Powstańców Śląskich – nie będzie on dotyczył autobusów Warszawskiego Transportu Miejskiego. Wzdłuż jezdni wybudowany został chodnik. Po północnej stronie skrzyżowania, obok przejścia dla pieszych, utrzymany będzie przejazd dla rowerzystów. Taka organizacja ruchu umożliwi budowniczym metra rozpoczęcie prac na środku skrzyżowania. 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

al._jana_pawla_ii_swietokrzyska_jerozolimskie_o-01.png
Zobacz galerię (3 zdjęć)
gorczewska_powstancow_slaskich_6.06.2020-05.png
rondo_ziutka_o-01.png