null

Prace drogowe na ul. Kaczeńca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna wylewa gorący asfalt na drogę.
Autor: Wiktor Paul

Kolejarze rozpoczynają kolejny etap prac związanych z modernizacją linii kolejowej nr 7. Spowoduje to zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kaczeńca w Wawrze. Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałkowy wieczór 5 grudnia. Kierowcy i autobusy pojadą objazdami.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA prowadzą prace na linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Wawer. W tym etapie kolejarze wybudują kanalizację w rejonie skrzyżowania ulic Kaczeńca ze Skrzyneckiego oraz przejście podziemne pod torami. Na czas prac ul. Kaczeńca zostanie zamknięta.

Wyłączenie ruchu kołowego

Zakaz wjazdu na ul. Kaczeńca obowiązywać będzie od posesji nr 22 (pomiędzy Akwarelową a Korsuńską) do stacji paliw pod wiaduktem ul. Czecha. Kierowcy nie wjadą na Kaczeńca także z ul. Skrzyneckiego. Wyjazd ze stacji paliw możliwy będzie wyłącznie w lewo, na ul. Wydawniczą.

Kierowcy jadący w stronę centrum będą mogli ominąć utrudnienia ul. Korkową i Kościuszkowców do Czecha. Od drugiej strony na wiadukt Czecha będzie można wjechać z ul. Sejmikowej. Alternatywne objazdy poprowadzą także ul. Korkową, Rekrucką i Marsa do Płowieckiej lub z ul. Żegańskiej do Zwoleńskiej, Patriotów i Widocznej do Czecha.

Tymczasowe skrzyżowanie Czecha i Potockich

Wykonawca zmieni także zasady ruchu na wysokości skrzyżowania Czecha i Potockich. By usprawnić wyjazd z osiedli i umożliwić kierowcom jadącym ul. Potockich skręt w lewo, zostanie zdemontowana bariera w pasie dzielącym jezdnię, a także zamontowana tymczasowa sygnalizacja świetlna. Dzięki temu jadący Czecha w stronę Wesołej będą mogli ze skrajnego lewego pasa skręcić w ul. Potockich. Ulica Marysińska straci swoje połączenie z Czecha.

Dodatkowa sygnalizacja świetlna zostanie także ustawiona na skrzyżowaniu ul. Wydawniczej i Sejmikowej.

Wykonawca informuje, że taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca kwietnia 2023 r. Następnie prace będą prowadzone po drugiej stronie torów. Całość inwestycji ma się zakończyć w grudniu 2023 r.

Autobusy pojadą inaczej

W związku z zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Kaczeńca, linia autobusowa 305 zmieni trasę. W kierunku pętli Strusia od skrzyżowania Czecha i Sejmikowej pojazdy pojadą ulicami: Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki, Kościuszkowców i Korkową z powrotem do Czecha i swojej trasy podstawowej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.