null

Poznaliśmy najlepszych nauczycieli w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdobna sala z drewnianą podłogą i zdobieniami gdzie znajduje się tłum ludzi elegancko ubranych
Wręczenie nagród Prezydenta m.st. Warszawy dla najlepszych nauczycieli i dyrektorów

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, 115 nauczycieli, nauczycielek, dyrektorów i dyrektorek z miejskich placówek oświatowych otrzymało Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy. Wyróżnienia zostały dziś wręczone podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim.

Nagrody Prezydenta przyznawane są m.in. za szczególne osiągnięcia dydaktyczne oraz wspieranie uczniów i uczennic w rozwoju, w tym również dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach.

Całoroczny wysiłek nauczycieli i nauczycielek na rzecz nie tylko przekazywania wiedzy, ale też tworzenia przyjaznej i bezpiecznej szkoły oraz wychowywania nowych pokoleń mądrych obywateli, zasługuje na najwyższe uznanie. Dlatego pragnę dziś gorąco podziękować za Wasze serce, cierpliwość, energię i kreatywność. Oprócz kadry nauczycielskiej, system edukacji tworzą odpowiedzialni za całość funkcjonowania placówek dyrektorzy, wspierające ich kadry biurowe oraz psycholodzy i pedagodzy szkolni. Wiele im zawdzięczamy. Nie tylko jako Prezydent Warszawy, ale również nauczyciel akademicki i rodzic, uznaję kwestie edukacji za priorytetowe. Inwestujemy w mieście w budowę nowych szkół, remonty już istniejących, doposażanie pracowni, zwiększanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, dokształcanie kadry – napisał w liście do społeczności nauczycielskiej Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W tym roku wyróżnienia otrzymało 69 nauczycielek i nauczycieli oraz 46 dyrektorek i dyrektorów. Wśród nagrodzonych 30 osób to pracownicy miejskich przedszkoli, 43 – szkół podstawowych, 35 - szkół ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych. Laureaci zostali wybrani z grona ponad 31,4 tys. warszawskich nauczycielek i nauczycieli.

W dobie wyzwań, z którymi mierzymy się na co dzień, najlepszy nauczyciel to również najlepszy, najuważniejszy przewodnik po dzisiejszym świecie. To pedagog, który świetnie uczy, ale też poświęca uczniom czas i uwagę. Jestem bardzo dumna, że w naszych miejskich placówkach uczą pasjonaci z wielkim sercem. Nie zapominamy również o 13,6 tysiącach pracowników administracji i obsługi, którzy przyczyniają się do sukcesów warszawskich szkół i placówek – podkreśliła Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy obecna na uroczystej gali w Zamku Królewskim.

Warto dodać, że w ramach konkursu organizowanego przez tygodnik „Głos Nauczycielski”, Nauczycielem Roku 2023 został Radosław Potrac, który na co dzień uczy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863r. w Warszawie.

Rekordowy budżet na miejską oświatę

Edukacja to jeden z priorytetów Warszawy, dlatego co roku miasto przeznacza najwięcej pieniędzy z budżetu miasta na miejską oświatę – w tym roku będzie to ponad 6,2 mld zł, a w przyszłym rekordowe ponad 7 mld zł.

Nauczyciele w stolicy mogą liczyć na finansowane przez Warszawę podwyższone pensje zasadnicze, dodatki motywacyjne nawet do 1200 zł, dodatki za wychowawstwo, dodatki dla dyrektorów.

Co ważne, od 1 września br. blisko  5 tys. nauczycieli przedszkolnych w Warszawie otrzymuje takie same dodatki za wychowawstwo jak wychowawcy szkolni, czyli kwotę 380 zł. W 2023 roku Warszawa przeznaczy na wyrównanie dodatków dla wychowawców grup przedszkolnych ponad 4 mln zł (rocznie ponad 13 mln zł). Co ważne jest to inicjatywa samorządowa, w całości finansowana z budżetu miasta.

Stołeczni nauczyciele mogą również korzystać z bogatej oferty bezpłatnych szkoleń realizowanych przez wyspecjalizowaną miejską placówkę – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 

Zdobna sala z drewnianą podłogą i zdobieniami gdzie znajduje się tłum ludzi elegancko ubranych
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Zdobna sala z drewnianą podłogą i zdobieniami gdzie znajduje się tłum ludzi elegancko ubranych
Zdobna sala z drewnianą podłogą i zdobieniami gdzie znajduje się tłum ludzi elegancko ubranych
Zdobna sala z drewnianą podłogą i zdobieniami gdzie znajduje się tłum ludzi elegancko ubranych