null

Pożegnanie neonowych ptaków nad Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeszcze do końca miesiąca można podziwiać Neonowe ptaki nad Wisłą w okolicy pawilonu MSN. W czwartek, 25 kwietnia, odbędzie się finisaż wystawy i spotkanie z twórcami. To jednak nie koniec historii neonowych ptaków – dzielnica Wisła zapowiada, że jesienią znów oświecą nadwiślański bulwar.

Pliszka, Wilga, Słonka i Dudek od stycznia stacjonują na bulwarze gen. George’a Smitha Pattona. Do końca kwietnia każdy może obejrzeć je na wystawie znajdującej się w kubikach na wysokości pawilonu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Wiosenny finisaż pierwszej odsłony wystawy odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17.00. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o symbolice nadrzecznych neonów, sposobie tworzenia i wykorzystania ich w sztuce, a także o ich warszawskiej historii. O wszystkim opowiedzą autorzy instalacji Julia Bistułą i Konrad Gelert, a także inni goście. Na uczestników czekają upominki z ptasiej wystawy.

Instalacja powstała z materiałów z recyclingu oraz darów natury: starej folii, blach oraz piasku, konarów drzew, kamieni, a nawet pestek ze słonecznika. Część materiałów przyniosła sama rzeka. Świetlną instalację dopełnia prezentacja archiwalnych pocztówek z lat 60. i 70. XX w. ze stołecznymi neonami.

Wystawa powstała na zamówienie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i była otwarta podczas wydarzenia Przełom Roku w Dzielnicy Wisła. Więcej o czwartkowym finisażu i wystawie można przeczytać na Facebooku.

Niedziela na plaży Saskiej

To nie koniec nadwiślańskich atrakcji przewidzianych na ten tydzień. Dzielnica Wisła zaprasza w niedzielę na plażę Saską, gdzie odbędzie się twórcze spotkanie z Janem Sajdakiem. Artysta-rzeźbiarz jest autorem wiklinowych kopuł, które znalazły się w pobliżu plaży i już w ten weekend będzie można wziąć udział we wspólnym ozdabianiu tej wiklinowej wioski. Podczas warsztatów z plecenia zaplanowano także ognisko i występ zespołu Jana Sajdaka – Sen Motyla. Więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na Facebooku.