null

Pozarządowy S3KTOR 2022 – czas zgłoszeń

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupka ludzi na ciemnej scenie odbiera nagrodę S3KTOR (czyli Sektor) 2022
Autor: Grzegorz Kołacz

Tysiące fundacji i stowarzyszeń działa na rzecz mieszkanek i mieszkańców stolicy, od 2010 miasto wyróżnia najlepsze z nich. Zgłoszenia w trzynastej edycji konkursu S3KTOR przyjmowane są do 26 marca.

W Warszawie zarejestrowanych jest ponad 14 tysięcy fundacji i stowarzyszeń. Szacuje się, że około 7 tysięcy z nich jest aktywnych. Działają na wielu polach, między innymi opiekują się potrzebującymi pomocy, zajmują się dziećmi, prowadzą zajęcia edukacyjne i sportowe czy współtworzą ofertę kulturalną stolicy. To m.in. dzięki nim Warszawa jest miejscem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym, w którym każdy może czuć się jak u siebie.

Wykonujecie Państwo wspaniałą pracę i każdym swoim działaniem zmieniacie Warszawę i życie jej mieszkanek i mieszkańców po prostu na lepsze -  mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, w nagraniu skierowanym do uczestników ubiegłorocznej gali konkursu S3KTOR.

Zgłoszenia ruszyły

Kapituła w konkursie przyzna trzy nagrody w kategorii podstawowej oraz nagrodę za całokształt - Grand S3KTOR 2022. Warszawianki i warszawiacy w otwartym głosowaniu online wyłonią zdobywcę Nagrody Mieszkańców.

Kandydatury może każdy (z tym że w przypadku nagrody Za całokształt organizacja musi działać co najmniej 10 lat na rzecz Warszawy). Każdy może zgłosić wiele inicjatyw i wiele organizacji. Trzeba tylko do 26 marca wypełnić elektroniczne formularze:

Karta zgłoszenia inicjatywy do konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2022 roku S3KTOR [kliknij w obrazek]:

Karta konkursowa z kolorowym napisem SEKTOR 2022 na czarnym tle

 

Karta zgłoszenia w kategorii Za całokształt Grand S3KTOR 2022 [kliknij w obrazek]:

Karta konkursowa z kolorowym napisem SEKTOR 2022 na czarnym tle

Laureaci konkursu w kategorii podstawowej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 15 tys. zł (I miejsce), 10 tys. zł (II miejsce) i 5 tys. zł. Zdobywca nagrody za całokształt Grand S3KTOR 2022 otrzyma 20 tys. zł. , a zwycięzca Nagrody Mieszkańców – 10 tys. zł. Internetowe głosowanie rozpocznie się w kwietniu. Gala ogłoszenia laureatów odbędzie się pod koniec maja.

Ubiegłoroczni zwycięzcy

W 12. edycji konkursu zwyciężyli:

  • Polskie Towarzystwo Fizyczne za Letnią Szkołę Fizyki;
  • Fundacja Zwalcz Nudę za inicjatywę WIDZĘ – REAGUJĘ – ZMIENIAM;
  • Stowarzyszenie Warszawski Hackerspace za Społeczne sieci wsparcia na Muranowie.

Nagrodę Za całokształt otrzymała Fundacja Synapsis.

Partnerami konkursu są Tramwaje Warszawskie, portal warszawa.ngo.pl, Służewski Dom Kultury oraz Stołeczna Estrada.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej konkursu S3KTOR.