null

Powstaną nowe obiekty sportowe na Żoliborzu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
projekt OSiR Żoliborz
Autor: UM Warszawa

Dobre wiadomości dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia na Żoliborzu – planowany jest remont Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1. Powstaną nowe tereny zielone i rekreacyjne, a także hale sportowe. Do końca października trwają konsultacje społeczne co do przyszłego wyglądu i funkcjonalności żoliborskiego OSiRu.

Przygotowano dwie koncepcje remontu i rozbudowy żoliborskiego OSiR-u. Obie zakładają powstanie nowej hali sportowej, modernizację stadionu lekkoatletycznego oraz utworzenie terenu rekreacyjnego. Ostatecznie ma powstać nowoczesny i wszechstronny ośrodek rekreacyjno-sportowy z zapleczem usługowym. Koncepcje są zgodne z założeniami strategii Warszawa 2030.

Pierwsza koncepcja

Propozycja zakłada umiejscowienie głównej hali sportowej w centrum kompleksu sportowego, a obok miałby się znaleźć basen. Zaplanowano również trybuny na ok. 700 osób, szatnie oraz część parkowo-rekreacyjną z miejscami do wypoczynku oraz ścieżkami spacerowo-biegowymi. Nie zabraknie także boiska treningowego z nową, sztuczną nawierzchnią oraz widownią. W jego sąsiedztwie powstanie zadaszony skatepark oraz ścianka wspinaczkowa. Z kolei teren przeznaczony do treningów łuczniczych będzie oddzielał strefę relaksacyjną od stadionowej.

 

 

Druga koncepcja

Druga z propozycji zakłada umiejscowienie terenu rekreacyjnego z siłownią plenerową w centralnej części działki. Poza tym tak, jak w pierwszej koncepcji zaplanowano również stadion lekkoatletyczny, skatepark, boisko, małą halę sportową, halę tenisową, trybunę na 700 osób i ściankę wspinaczkową. Z kolei od strony ul. Potockiej powstanie przestrzeń do treningu łuczników.

 

 

Konsultacje społeczne

Celem konsultacji jest poznanie potrzeb mieszkańców i ich opinii na temat modernizacji ośrodka. 27 i 30 października zainteresowani warszawiacy mogą wziąć udział w warsztatach konsultacyjnych. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: https://osir-zoliborz.waw.pl/rozwojosirzoliborz/.

Swoją opinię można wyrazić także elektronicznie, wysyłając wiadomość na adres: konsultacje@osir-zoliborz.waw.pl.

Prezentacja koncepcji, plansze z mapami oraz wizualizacje są dostępne codziennie do 31 października w punkcie konsultacyjnym na pierwszym piętrze budynku basenu w przy ul. Potockiej 1.