null

Porządki po budowie II linii metra

Drukuj otwiera się w nowej karcie
skrzyżowanie L. Kondratowicza i św. Wincentego, widok z góry

Wykonawca II linii metra na Targówku rozpoczyna odtwarzanie jezdni po budowie podziemnej kolei. Na piątek, 1 kwietnia, zaplanował start prac na ulicach Rolanda i św. Wincentego. Oznacza to zmiany w ruchu i kursowaniu autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zakończenie budowy kolejnego odcinka drugiej linii metra na Targówku zbliża się wielkimi krokami. Koniec prac pod ziemią oznacza także ostatnie roboty na powierzchni. Przebudowa ulic nad tunelami metra realizowana jest w ramach wspólnego przedsięwzięcia Zarządu Transportu Miejskiego, Metra Warszawskiego i Zarządu Dróg Miejskich. Największą zmianę przejdzie ul. L. Kondratowicza, która na odcinku od Rembielińskiej do św. Wincentego przekształci się w „aleję tysiąca drzew”. Budowniczowie podziemnej kolei zrewitalizują tereny w rejonie wybudowanych stacji na Zaciszu i Bródnie.

Przebudowa skrzyżowania ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara

Najpierw w czwartek, 31 marca, budowniczowie metra usuną oznakowanie tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Samarytanka i Krośniewickiej. Wróci tu już układ sprzed zamknięcia skrzyżowania. Następnie w piątek, 1 kwietnia, o godz. 0.15 wyłączą z ruchu skrzyżowanie ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara. Rozpocznie się przebudowa skrzyżowania na potrzeby wprowadzenia stałej organizacji ruchu.

 

 

Na czas prac na ul. Ogrodniczej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – od ul. Gliwickiej do ul. Codziennej. Także na ul. Blokowej będzie można poruszać się wyłącznie w jednym kierunku na odcinku od ul. Codziennej do ul. Gliwickiej.

 

 

Objazd do ul. Rolanda wyznaczono Blokową, Gliwicką, Krośniewicką, Samarytanka i Gilarską. Do ul. Codziennej ulicami: Rolanda, Gilarską, Krośniewicką, Gliwicką, Ogrodową. Prace w tym miejscu potrwają do końca kwietnia.

Zamknięta ul. św. Wincentego

Budowniczowie II linii metra przygotowują się również do wprowadzenia docelowej organizacji ruchu na ul. św. Wincentego. Wcześniej muszą jeszcze ułożyć nową nawierzchnię na wlocie tej ulicy. Z tego powodu konieczne będzie jej zamknięcie dla samochodów na odcinku od wjazdu na parking przy Urzędzie Dzielnicy Targówek do skrzyżowania z ul. L. Kondratowicza. Nastąpi to w piątek, 1 kwietnia, o godz. 23.30.

 

 

Kierowcy jadący od południa (od strony ul. Gilarskiej) będą mogli dojechać do wjazdu na parking przy Urzędzie Dzielnicy Targówek oraz wjazdu na osiedle po drugiej stronie ulicy. Dalej ul. św. Wincentego zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego.

Kierowcy jadący ul. św. Wincentego od strony Trasy Toruńskiej będą musieli skręcić w lewo w ul. L. Kondratowicza w stronę Młodzieńczej. Z kolei jadący ul. L. Kondratowicza od strony ul. Młodzieńczej będą mieli do dyspozycji wyłącznie dwa pasy do skrętu w prawo w ul. św. Wincentego.

Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie prowadzić ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Gilarską, Samarytanka, Z. Jórskiego, Radzymińską, Młodzieńczą, L. Kondratowicza do św. Wincentego. Dojazd do ul. Głębockiej będzie także możliwy ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Chodecką, L. Kondratowicza, Malborską i św. Wincentego. Stąd jadąc ul. Głębocką do Trasy Toruńskiej będzie można dojechać na Bródno.

Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja. Na początek czerwca zaplanowane są prace ZDM przy odtwarzaniu nawierzchni ul. L. Kondratowicza.

Autobusy WTP na objazdach

W związku z pracami na ul. Rolanda, od 1 kwietnia, autobusy linii 512 będą jeździły na trasie skróconej do przystanku Zacisze.

Na Bródnie pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią swoje trasy od 2 kwietnia. 

Autobusy z Białołęki do drugiej linii metra pojadą objazdem ulicami Młodzieńczą i Radzymińską, a pasażerowie z osiedla Wilno w zamian za linię 256 będą mogli skorzystać z linii 156. Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii: 112, 120, 126, 145, 156, 160, 212, 240, 256, 527 i N11.

 

 

Autobusy linii 112 będą kursowały ulicami: Toruńską, Łabiszyńską, Łojewską, Chodecką, Wyszogrodzką , Bartniczą, P. Wysockiego, Toruńską i mostem gen. S. Grota-Roweckiego. Autobusy linii 120 i 160 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Głębocką, św. Wincentego, L. Kondratowicza, Młodzieńczą, Radzymińską, Trocką, Unicką i Handlową. Linia 145 pojedzie ulicami: Łodygową, Radzymińską, Z. Jórskiego, Samarytanka, Gilarską, Matki Teresy z Kalkuty, Chodecką i Wyszogrodzką. Trasa linii 156 będzie prowadziła ulicami: Kijowską, Zabraniecką, Naczelnikowską, Księcia Ziemowita, Wierną do PKP Zacisze-Wilno, a następnie ulicami Wierną, Księcia Ziemowita, Rozwadowskiego i Radzymińską. Autobusy 212 ominą utrudnienia ulicami Z. Jórskiego, Samarytanka i Gilarską. Linia 240 będzie kursowała ulicami Głębocką i Toruńską. Linia 256  i 527 pojadą ulicami Głębocką, św. Wincentego, L. Kondratowicza, Młodzieńczą, Radzymińską i Trocką. Autobus linii nocnej N11 będzie kursował ulicami: Głębocką, św. Wincentego, L. Kondratowicza, Młodzieńczą, Radzymińską i al. „Solidarności”.